reklama

Wirtualne życzenia wielkanocne

wideokonferencje w .6

Święta Wielkanocne zbliżają się wielkimi korkami. Uczniowie „Szóstki” złożyli sobie życzenia Wielkanocne z uczniami ze szkół z Rumunii, Hiszpanii i Włoch podczas videokonferencji przeprowadzonych za pomocą Skype. Była to niesamowita okazja do użycia języka angielskiego oraz spotkania zagranicznych kolegów i koleżanek.

reklama

Od pewnego czasu projekty międzynarodowe eTwinning rozgościły się na dobre w naszej szkole, zatem nie mogło zabraknąć projektu związanego z Wielkanocą. Tym razem realizujemy projekt „Wymiana kart Wielkanocnych”. W przedsięwzięcie zaangażowane są klasy 2a, 2 e, 2c, 3a, 4e, 5b, 5c pod kierunkiem Katarzyny Drabarek, Marty Niesiołowskiej i Kornelii Borzymowskiej.

Nasze spotkania online poprzedziły przeróżne aktywności związane z tradycjami świątecznymi w Polsce oraz przybliżające poznanie uczniów ze szkół partnerskich. Między innymi uczniowie wraz z nauczycielami przygotowali zdjęcia grup projektowych i opis szkoły, z których powstanie wspólna prezentacja wszystkich członków projektu. Uczestnicy nagrali krótkie filmiki z życzeniami Wielkanocnymi w języku polskim i angielskim, jak również obejrzeli życzenia po rumuńsku, hiszpańsku, włosku, turecku i chorwacku. Uczniowie przygotowali także własnoręcznie piękne, kolorowe i wiosenne karty Wielkanoce z życzeniami w języku polskim i angielskim, które zostały wysłane do Hiszpanii, Rumunii i Turcji. W niektórych przypadkach w wykonanie kart zaangażowane były całe rodziny uczniów. Rodzicie chętnie pomagali swoim dzieciom w zaprojektowaniu oraz w wykonaniu kart. Naturalnie uczniowie otrzymali również kartki świąteczne z różnych krajów. Otrzymanie kartek Wielkanocnych z własnym imieniem od zagranicznego rówieśnika sprawiło dzieciom dużo radości.

Nie mniej jednak spotkania online z partnerskimi szkołami wywołały najwięcej pozytywnych emocji i radości z uczestnictwa w projekcie. W piątek 07 kwietnia klasy 5c oraz 4e miały spotkanie ze szkołą z Rumunii, 2a i 2e ze szkołą z Hiszpanii, a w poniedziałek klasy 3a i 5b z drugą szkołą z Rumunii oraz z Włoch. Każdy z uczniów miał okazję do przedstawienia się nowym kolegom i koleżankom, złożenia i otrzymania życzeń Wielkanocnych. Polscy uczniowie próbowali nauczyć swoich rumuńskich kolegów życzeń „Wesołych Świąt Wielkanocnych” w języku polskim oraz nauczyć się życzeń w języku rumuńskim, co nie było łatwe dla żadnej ze stron. Hiszpańscy uczniowie zaprezentowali wykonane przez nich pisanki oraz zdjęcia z zajęć związanych w Wielkanocą. Spotkania kończył wspólny chat, podczas którego uczniowie składali sobie nawzajem pisemne życzenia, chętnie używając wielu dostępnych emotionków, służących do wyrażania nastroju w internecie.

Czy udział w międzynarodowych projektach oraz spotkaniach online przygotuje naszych uczniów do bycia obywatelami świata i czynnego używania języka angielskiego w komunikacji? Jesteśmy przekonani, że tak.

Komentarze (1)

Komentarz został dodany

Twój komentarz będzie widoczny dopiero po zatwierdzeniu przez administratora

Dodanie komentarza wiąże się z akceptacją regulaminu

  • najnowsze

  • popularne

reklama
reklama
Advertisement