reklama

Sokołów Podlaski: Festiwal się rozpoczął

Zdjęcia Janusz Mazurek

Sokołów Podlaski od dziś przez dwa dni będzie folklorystyczną stolicą Polski . Dziś wieczorem w mieście rozpoczęły się 16 już Nadbużańskie Spotkania Folklorystyczne. Po raz pierwszy w historii festiwalu motywem przewodnim jest folklor polski.

reklama

Dziś Festiwal zainaugurował koncert zespołu Vołosi. Po raz pierwszy, imprezy nie otworzył osobiście burmistrz Bogusław Karakula. Burmistrz dziś w nocy wraca z zagranicznej delegacji. Godnie zastępowali go senator Waldemar Kraska i wiceburmistrz Krzysztof Dąbrowski.

O główne nagrody rywalizować będzie 7 zespołów folklorystycznych – ze Ślaska, Lubelszczyzny, Spisza Rzeszowszczyzny. W festiwalu uczestniczą dwa sokołowskie zespoły „Sokołowianie” i „Mali Sokołowianie”  a także jeden zespół ze Słowacji.

 Jutro wszystkie zespoły będą prezentować się na scenie Sokołowskiego Ośrodka Kultury Wystąpią też na koncertach organizowanych w sokołowskich szkołach. Zwycięzców poznamy w sobotę, podczas plenerowego koncertu galowego. Zarówno jutro, jak i w sobotę, festiwalowi będzie towarzyszyć Jarmark Sztuki Ludowej, Rękodzieła i Kuchni Regionalnej. Jedną z  sobotnich atrakcji będą bezpłatne warsztaty gry na afrykańskich bębnach. Gwiazdą będzie Mesajah...

Komentarze (0)

Komentarz został dodany

Twój komentarz będzie widoczny dopiero po zatwierdzeniu przez administratora

Dodanie komentarza wiąże się z akceptacją regulaminu

Advertisement