reklama

Bądź zmianą!

Harcerze podczas projektu „Zmiana w 30 dni”

Wakacje trwają w najlepsze, pewnie część z Was spędza je w pracy, a może wygrzewacie się na tropikalnej plaży, czy nadrabiacie zaległe sezony ulubionego serialu. W tym wszystkim warto jednak oderwać się od własnych zajęć i rozejrzeć się dookoła. Jako Czternasta Podlaska Drużyna Wędrownicza ,,Ambulo” postanowiliśmy to zrobić. W sierpniu jedziemy na największy zlot wędrowników w ZHP- Wędrowniczą Watrę 2017. Naszym zadaniem przedzlotowym jest projekt ,,Zmiana w 30 dni”.

reklama

Mieliśmy dowolność w wyborze obszaru przeprowadzanej „Zmiany”. Jednak jednogłośnie zdecydowaliśmy się na współpracę z Siedleckim Stowarzyszeniem Pomocy Osobom Chorym na Alzheimera. Nasze działania skupiły się na wolontariacie. Spędziliśmy weekend w Domu Pomocy Społecznej w Kukawkach, gdzie pomagaliśmy w przygotowaniach do pikniku „Sobótkowe Spotkania”. Mogliśmy wykazać się w kuchni, poznać wolontariuszy oraz wspólnie bawić się podczas niedzielnej imprezy. Bardzo miło i efektywnie spędziliśmy ten czas.

Równie ważnym punktem naszego projektu było ,,wyjście w świat” z tym problemem. W tym celu przedstawiliśmy prezentacje w szkołach. Mówiliśmy o problemach osób chorych, pierwszych objawach choroby Alzheimera oraz możliwości zostania wolontariuszem w ośrodku w Kukawkach, bądź Ptaszkach. Naszym kolejnym działaniem było przeprowadzenie ankiet na ulicach Siedlec. Wyniki budzą ambiwalentne odczucia. Osoby, które zostały objęte ankietą posiadały pewien zasób wiedzy na temat choroby i potrafiły odpowiedzieć na prostsze pytania. Natomiast szczegółowe kwestie dotyczące objawów, stopnia zachorowalności w Polsce, możliwości leczenia, w większości stanowiły trudność dla respondentów.

Wraz z końcem projektu nie zamierzamy zakończyć współpracy z Siedleckim Stowarzyszeniem Pomocy Osobom Chorym na Alzheimera, a wszystkich czytelników zachęcamy do zapoznania się z działalnością tej organizacji (http://www.alzheimer.org.pl/).

Komentarze (0)

Komentarz został dodany

Twój komentarz będzie widoczny dopiero po zatwierdzeniu przez administratora

Dodanie komentarza wiąże się z akceptacją regulaminu

reklama
reklama
Advertisement