reklama

Inauguracja 15. edycji Święta Drzewa

Święto Drzewa to wydarzenie podsumowujące działania dla drzew w mijającym roku, sadzenie nowych drzew na Polach Mokotowskich w Warszawie, spotkanie z Klubem Gaja w Bibliotece Narodowej, wręczanie nagród, statuetek i inne miłe chwile spędzone wśród miłośników przyrody.

reklama

Polski Klub Ekologiczny Koło „Podlasie" w Siedlcach został zaproszony na tę uroczystość. Jako laureaci jednej z nagród – nagrody Czarodziejskiego Drzewa (I miejsce). Chętnie przyjęliśmy zaproszenie na wydarzenie organizowane przez Klub Gaja w Dniu Drzewa. Razem z nami był na Polach Mokotowskich zaproszony przez nas przedstawiciel Nadleśnictwa Siedlce, pan leśniczy Piotr Szadura, z Okręgu Mazowieckiego PKE stawiła się Małgorzata Bolek, a siedleckie szkoły reprezentował Waldemar Kamiński ze Specjalistycznego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. Marii Grzegorzewskiej. Niestety delegacja ze Szkoły Podstawowej Nr 12 nie dotarła do stolicy z powodu niepewnej  aury.

Zdjęcia robił Krzysztof Suchożebrski, a film nakręcił siedlczanin Leszek Dybowski zaproszony przez Koło PKE „Podlasie" w Siedlcach.

Film można obejrzeć tutaj : https://www.youtube.com/watch?v=SpbQVky9dWc                           

Piękne rajskie  jabłonki i magnolie zostały posadzone rękami uczestników.  Goście, których zaprosił prezes Klubu Gaja Jacek Bożek (aktor Bartłomiej Tołpa, ambasador Armenii i inni) mówili ciepło o drzewach. Poznaliśmy zwycięzców  Drzewa Roku 2017 (topola Helena z Helu)  i Europejskiego Drzewa Roku – konkurs ten wygrało polskie drzewo - Dąb Józef z Wiśniowej.  Na wydarzenie przybyły dzieci i młodzi ludzie z dalekich stron Polski (Hel, Dolny Śląsk, Zamość, ...).

W Sali Darczyńców w Bibliotece Narodowej zostały wręczone nagrody i wyróżnienia, można było obejrzeć wystawę plakatów o drzewach i posilić się smacznymi i zdrowymi potrawami.

Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do zdobycia  przez nas nagrody Czarodziejskiego Drzewa – Nadleśnictwu Siedlce, młodzieży szkolnej, nauczycielom, radnym, działaczom PTTK, osobom prywatnym. Zapraszamy do działań w programie Święto Drzewa 2018, bo drzewo to przyjaciel.

Siedlce, 10 października 2017 r. Opracowała - Barbara Mileszczyk.

 

Komentarze (0)

Komentarz został dodany

Twój komentarz będzie widoczny dopiero po zatwierdzeniu przez administratora

Dodanie komentarza wiąże się z akceptacją regulaminu

Advertisement