reklama

Bez nich nie byłoby niepodległości

Tłum pod pomnikiem

Wystąpienie prezydenta Wojciecha Kudelskiego pod pomnikiem Wolności w Siedlcach.

reklama

Podczas siedleckich obchodów Narodowego Święta Niepodległości prezydent miasta Wojciech Kudelski przywołał nazwiska polityków-twórców II Rzeczypospolitej: Paderewskiego, Dmowskiego, Piłsudskiego, Daszyńskiego, Witosa. - Tych ludzi mamy obowiązek wspominać, bo bez nich nie byłoby Państwa Polskiego - mówił.  

- Świętujemy 99. rocznicę odzyskanie niepodległości, ale przez połowę tych lat Polska nie była wolna - zauważył prezydent. Przypomniał lata okupacji niemieckiej, a później zniewolenie w systemie komunistycznym.

Uroczystości pod pomnikiem Wolności prezydent Wojciech Kudelski wykorzystał, by krótko pochwalić się osiągnięciami ostatnich dziesięciu lat, m.in. odnowionymi ośrodkami kultury, nowymi inwestycjami drogowymi. Dziękował parlamentarzystom Annie Siarkowskiej - za zaangażowanie w tworzenie Wojsk Obrony Terytorialnej, oraz ministrowi Krzysztofowi Tchórzewskiemu za rządowe decyzje dotyczące autostrady do Siedlec.

Polemizował z poglądami, że „co jest narodowe, to niedobre”. - Pokażcie mi taki naród w Europie, który nie dba o swoją tożsamość. Każdy naród wie, że koszula jest bliższa ciału, a dopiero później patrzy na sprawy ogólne. I jeszcze długo tak będzie. Musimy bronić naszego narodu.  Żeby liberałowie nie próbowali podważyć wartości, na których Europa została zbudowana, Musimy o to dbać - apelował Wojciech Kudelski. - Takie powinno być posłanie  do naszych dzieci, do rodzin, to tam kształtuje się człowieka.

Dziękował mieszkańcom za obecność, zwłaszcza rodzicom, którzy przyszli na uroczystość ze swoimi dziećmi. - Niech Bóg ma w opiece naszą Ojczyznę – zakończył.

Komentarze (4)

Komentarz został dodany

Twój komentarz będzie widoczny dopiero po zatwierdzeniu przez administratora

Dodanie komentarza wiąże się z akceptacją regulaminu

  • najnowsze

  • popularne

reklama
reklama
reklama
Advertisement