reklama

Festiwal pieśni i piosenek patriotycznych w Radomyśli

Zespół "Nadziejka". fot. sej

12 listopada w Szkole Podstawowej w Radomyśli odbył się II Przegląd Pieśni i Piosenki Patriotycznej „Śpiewam Ci Polsko”.

reklama

W przeglądzie wzięło udział prawie 30 zespołów i solistów. Ich występy oceniało jury w składzie: Monika Sołtyszewska (przewodnicząca), Iwona Kobylińska i Zenon Celiński. W kategorii „zespoły ludowe” pierwszą nagrodę otrzymał Zespół Śpiewaczy „Chodów”, drugą - „Niezapominajki” z Dmina, a trzecą - Kapela Zbucka ze Zbuczyna. Wyróżnienie otrzymały „Jagódki” ze Żdżar.

Wśród uczniów szkół podstawowych i gimnazjów pierwszą nagrodę przyznano zespołowi „Nadziejka” z SP w Ługach Wielkich, drugą - Anastazji Wróbel z GOK Wodynie, a trzecią - Kubie Jastrzębskiemu z SP w Wiśniewie. Wyróżnienia otrzymały: Julia Tomasiewicz (SP Ługi Wielkie) i Olga Musiatowicz (GOK Suchożebry).

W grupie „zespoły wokalne” pierwsze miejsce zajęły „UliBabki” ze Zbuczyna, drugie - zespół „Młodość i Doświadczenie” z Wodyń, a trzecie - „Nasz Kotuń” z Kotunia. Wyróżnienia otrzymały: grupa śpiewacza „Białki” oraz zespół "Złote Kłosy" z Wyczółk.

Na finał imprezy wystąpił Zespół Wokalny „Radość” z Radomyśli pod dyrekcją Anety Karczmarskiej.

Przegląd zorganizowało Stowarzyszenie Aktywności Lokalnej „Radość” we współpracy ze Szkołą Podstawową w Radomyśli. 

Komentarze (1)

Komentarz został dodany

Twój komentarz będzie widoczny dopiero po zatwierdzeniu przez administratora

Dodanie komentarza wiąże się z akceptacją regulaminu

  • najnowsze

  • popularne

reklama
reklama
reklama
Advertisement