reklama

Młodzi znawcy owadów

fot. Aga Król

Słonik orzechowiec, co to takiego - oni wiedzą. Cykliczny konkurs wiedzy o przyrodzie organizowany przez Nadleśnictwo Siedlce rozstrzygnięty. "Owady leśne i rola leśników w ochronie lasu" - tegoroczne zmagania dzieci toczyły się w kręgu świata mało znanego, niedostrzeganego przez ludzi.

reklama

Konkurs skierowany był do uczniów klas V-VII szkół podstawowych oraz gimnazjum. Uczestnicy podzieleni byli na dwie kategorie wiekowe (klasy V-VI oraz klasy VII i gimnazjum). Każdy uczestnik miał do wypełnienia część składającą się z pytań testowych oraz rozpoznawanie gatunków owadów na obrazkach. Celem konkursu było promowanie wiedzy na temat owadów oraz podnoszenie świadomości na temat pracy leśników związanej z ochroną lasu. Łącznie w konkursie udział wzięło 219 osób z 18 szkół.

         Uroczyste rozdanie dyplomów i nagród odbyło się 11 stycznia br. siedzibie Nadleśnictwa Siedlce, na które przybyli laureaci wraz z opiekunami.

Komisja Konkursowa postanowiła nagrodzić 3 miejsca w kategorii uczniów klas V-VI szkół podstawowych (raz ex aeqo) i 3 miejsca w kategorii klas VII i gimnazjum (dwa razy ex aequo) oraz przyznać po 10 wyróżnień w każdej z kategorii. Komisja przyznała również 21 wyróżnienień specjalnych za maksymalny wynik uzyskany w części rozpoznawanie gatunków owadów.

 

Komentarze (0)

Komentarz został dodany

Twój komentarz będzie widoczny dopiero po zatwierdzeniu przez administratora

Dodanie komentarza wiąże się z akceptacją regulaminu

Advertisement