reklama

Wystawa opowiadająca o drogach do Niepodległości dotarła do Łochowa

Wystawa "Węgrowskie drogi do Niepodległości" jeszcze na Rynku Mariackim w Węgrowie. fot.sej

Przez ponad miesiąc mogli ją oglądać mieszkańcy Węgrowa. Teraz (11 marca) trafiła do Łochowa. Mowa o plenerowej wystawie historycznej „Węgrowskie drogi do Niepodległości”.

reklama

Wystawa została zorganizowana na 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości. Opowiada ona o historii w wymiarze lokalnym. Ukazuje ludzi, którzy przed stu laty w Węgrowie i powiecie węgrowskim tworzyli zręby polskiej państwowości. Na 30 planszach zaprezentowano archiwalne zdjęcia i dokumenty (niektóre po raz pierwszy).

Autorem wystawy jest historyk Bogusław Niemirka. Ekspozycję zorganizowało Stowarzyszenie Edukacyjne Ziemi Węgrowskiej. Przedsięwzięciu patronuje wicemarszałek Senatu Maria Koc.

Wystawę w Łochowie można oglądać na placu przy kościele parafialnym. 8 kwietnia zostanie ona przewieziona do Miedzny. Od 6 maja będzie można ją oglądać w Korytnicy, od 3 czerwca w Grębkowie, od 1 lipca w Wierzbnie, od 29 lipca w gminie Liw, od 2 września w Sadownem i od 7 października w Stoczku. 4 listopada wystawa wróci do Węgrowa.

Komentarze (0)

Komentarz został dodany

Twój komentarz będzie widoczny dopiero po zatwierdzeniu przez administratora

Dodanie komentarza wiąże się z akceptacją regulaminu

Advertisement