reklama

Festiwal Kapel Ludowych w Wiśniewie

Kapela Ptasińskich z Wilgolasu. fot. sej

11 zespołów i solistów wystąpiło w 12. Mazowieckim Festiwalu Kapel Ludowych „Pod Siedlcami w Wiśniewie”. Impreza odbyła się dziś (5 sierpnia) na skwerze przed Urzędem Gminy w Wiśniewie.

reklama

Przed licznie zgromadzoną publicznością zaprezentowały się: Zespół Ludowy „Wiśniewiacy” (wystąpił poza konkursem), Kapela Janka Muzykanta z Borków Kosów, kapela „Zoża” z Łukowa, kapela „Wieśki i Cześki” ze Skórca, Kazimierz Domański z Łukowa, Tadeusz Sójka z Kąkolewnicy, zespół „Folk Lacki” ze Stoku Lackiego, kapela „Podlasiaki” z Leśnej Podlaskiej, kapela „Jarzębina Czerwona” ze Stanina, zespół „Forte” z Łukowa, Wiesław Iwanowski z gminy Mordy oraz kapela Ptasińskich z Wielgolasu.

Występy artystów oceniało jury w składzie: Michał Hołownia (przewodniczący), Izabela Kiryluk oraz Stanisław Wróblewski. Jury po wysłuchaniu wszystkich zespołów postanowiło przyznać Grand Prix festiwalu kapeli „Podlasiaki”. Pozostali wykonawcy otrzymali statuetki i dyplomy za udział w imprezie.

Po ogłoszeniu werdyktu odbył się koncert gwiazdy wieczoru – zespołu „Trzy czwarte” z Ełku. Ostatnim akordem imprezy było wspólne odśpiewanie (wykonawcy plus publiczność) „Polki wiśniewskiej”.

Komentarze (0)

Komentarz został dodany

Twój komentarz będzie widoczny dopiero po zatwierdzeniu przez administratora

Dodanie komentarza wiąże się z akceptacją regulaminu

Advertisement