reklama

Przyszli kolejarze złożyli ślubowanie

Przyszli kolejarze złożyli ślubowanie

Wraz z początkiem roku szkolnego, uczniowie siedleckiej „Kolejówki” złożyli uroczyste ślubowanie. Było to ważne wydarzenie dla całej społeczności szkolnej. Młodzież rozpoczęła w tym roku naukę w klasach objętych patronatem PKP Intercity i PKP PLK S. A.

reklama

W marcu br. podpisano umowy patronackie na utworzenie nowych kierunków kształcenia w zawodach technik automatyk sterowania ruchem kolejowym i technik elektroenergetyk transportu kolejowego. Umowa zakłada współpracę szkoły ze spółkami kolejowymi oraz gwarancję zatrudnienia jej absolwentów.
Obecni na ślubowaniu goście: p. Ewa Gruszka- dyrektor PKP Intercity i p. Andrzej Kmiecik- dyrektor Zakładu PKP PLK S. A. w Siedlcach podkreślili, że wykształcenie fachowców i przygotowanie uczniów do odnalezienia się na konkurencyjnym rynku pracy to główny cel siedleckiej szkoły. Branża kolejowa czeka na młodych, pełnych pasji pracowników. 
                - Spółki kolejowe dbają o przyszłą kadrę już na etapie edukacji szkolnej. Dlatego też przedstawicieli PKP nie mogło zabraknąć na ślubowaniu – powiedziała dyrektor szkoły, p. Alina Brochocka.  Uczniowie klas patronackich otrzymali od przyszłych pracodawców upominki na początek edukacji w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 6.
                W swoim wystąpieniu, dyrektor szkoły, p. Alina Brochocka z dumą zaznaczyła, iż wielu uczniów, którzy ukończyli szkołę w ubiegłym roku, już zasiliło kadrę pracowniczą w PKP Intercity i PKP PLK S. A. na  różnorodnych stanowiskach.

                Organizatorzy uroczystości podkreślili, że rok, w którym młodzi rozpoczęli edukację w murach nowej szkoły jest rokiem szczególnym, ze względu na 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości. Z tej okazji na placu szkoły posadzono sześć Dębów Pamięci na cześć Ojców Niepodległej: Józefa Piłsudskiego, Ignacego Daszyńskiego, Ignacego Paderewskiego, Wincentego Witosa, Romana Dmowskiego i Wojciecha Korfantego. Każda klasa I posadziła razem z nauczycielami i zaproszonymi gośćmi te wyjątkowe drzewa,
o które będzie dbała przez najbliższe lata.

  • Dąb to symbol siły, odwagi i szlachetności, te dęby będą przywoływały na myśl czas, w którym rozpoczęliście kolejny etap swojego życia. Jednocześnie, nosząc imiona Ojców Polski Odrodzonej, nawiązują do wydarzeń sprzed 100 lat, gdy nasz kraj po 123 latach niewoli odzyskał upragnioną wolność – podkreślali organizatorzy.

                Na zakończenie uroczystości młodzież podpisała akt ślubowania, a następnie złożyła go na ręce dyrektor szkoły – p. Aliny Brochockiej.
                Szkolnictwo zawodowe w Polsce, podobnie jak cała oświata, podlega ciągłym przeobrażeniom. Jak to się przekłada na efektywność w poszukiwaniu zatrudnienia? Jak ważne jest kształcenie w pożądanych na rynku pracy zawodach? Te zagadnienia poruszano w rozmowach uczniów z przyszłymi pracodawcami. Zawsze bowiem potrzeba jest pracowników, którzy są fachowcami w swojej dziedzinie, niezależnie od kryzysu i stopnia bezrobocia, a dobrze wykwalifikowani ludzie znajdą pracę.

Zapraszamy do obejrzenia relacji z tej uroczystości:

https://drive.google.com/open?id=10D7PnFRyyMAtnofgS0Q1reFvS5z4j0_U

Komentarze (0)

Komentarz został dodany

Twój komentarz będzie widoczny dopiero po zatwierdzeniu przez administratora

Dodanie komentarza wiąże się z akceptacją regulaminu

Advertisement