reklama

Taki sukces?

fot. Aga Król

Poprzednia ekipa okrzyknęła budowę Centrum Przesiadkowego jako wielki sukces. Tymczasem koszty jego utrzymania są bardzo duże, w dodatku grozi nam zwrot części dotacji na parking.

reklama

Jeśli do połowy listopada na dwupoziomowym parkingu w Centrum Przesiadkowym w Siedlcach nie zaparkuje co najmniej 93,5 tys. samochodów, miasto będzie musiało zwrócić część dotacji unijnej na budowę parkingu. Mowa o co najmniej 1,1 mln zł!

Żeby spełnić wymagane normy, parking codziennie powinien być zapełniony. A na razie jest zajęty w połowie. Władze miasta chcą rozwiązać ten problem, wyznaczając płatne strefy parkowania w najbliższej okolicy.

– Musimy działać zdecydowanie, bo nie stać nas na zwrot dotacji – tłumaczy prezydent Andrzej Sitnik.

PROSIMY, PARKUJCIE

Centrum Przesiadkowe oddano do użytku pod koniec września 2018 roku. Składa się ono z dwupoziomowego parkingu na 300 samochodów i wiaty autobusowej. Budowa kosztowała 15 mln zł (11,5 mln zł pozyskano z pieniędzy unijnych). Centrum ma być nowym dworcem autobusowym w Siedlcach. Na razie korzystają z niego dwa PKS-y, bo pozostałe wolą się zatrzymywać na dotychczasowym dworcu przy ul. Armii Krajowej. 

Zostało Ci do przeczytania 69% artykułu

Aby przeczytać całość wyślij SMS-a na nr 70906 o treści "tekst". (Koszt sms-a 61gr z VAT)

Otrzymany kod zwrotny wpisz w polu poniżej (do wykorzystania trzy razy).

Usługa nie działa w sieci T-Mobile

Komentarze (39)

Komentarz został dodany

Twój komentarz będzie widoczny dopiero po zatwierdzeniu przez administratora

Dodanie komentarza wiąże się z akceptacją regulaminu

  • najnowsze

  • popularne

Advertisement