reklama

Artykuły

Maluję jak maluję...

Siedlce

Antoni Wróblewski, fot. Aneta Abramowicz-Oleszczuk

Odważnie, barwnie (nawet jeśli posługuje się tylko czarnym tuszem i piórkiem), nowatorsko... Antoni Wróblewski - malarz, grafik, rysownik, który o swojej twórczości mówi skromnie: maluję jak maluję...

1
1579

Na rockowo i akustycznie

Siedlce

Upstream

Siedlecka grupa rockowa Upstream świętowała swoje 10-lecie.

0
883
reklama

Zmiana daty koncertu

Siedlce

Recital Ireny Santor zaplanowany na sobotę, 16 grudnia, z przyczyn niezależnych od organizatora, został przeniesiony na 13 stycznia

0
122

CKiS na podium

Siedlce

Zwycięzcy na podium, fot. arch. CKiS

Od 3 do 10 grudnia przedstawiciele Formacji Turniejowej Caro Dance wzięli udział w Mistrzostwach Świata IDO Jazz dance, Modern, Ballet/Point - Ossa 2017. Tancerze z Siedlec jako jedyni z całej Polski, zdobyli 7 złotych medali, czyli 7 tytułów Mistrzów Świata.

2
731

Gala Ambasadorów Wschodu

Lubelskie

Pamiątkowe zdjęcie laureatów tegorocznej Gali Ambasadorów Wschodu, fot. arch.

Laureatami tegorocznej Gali Ambasadorów Wschodu, która 2 grudnia odbyła się w Zamku Biskupim w Janowie Podlaskim zostali...

0
484

„Miasteczko” wchodzi do gry

Siedlce

fot. FB

17 grudnia w Muzeum Regionalnym premiera pierwszej gry planszowej o Siedlcach.

1
636

Bigosu i grochówki wystarczy dla wszystkich

Siedlce

Tak było w ubiegłym roku, fot. arch. Moto Wigilii

Siedleccy miłośnicy motoryzacji zapraszają 16 grudnia mieszkańców Siedlec na plac im. gen. Wł. Sikorskiego na Moto Wigilię.

1
4148

Antoni Wróblewski - wernisaż wystawy i promocja albumu

Siedlce

Galeria Teatralna Centrum Kultury i Sztuki w Siedlcach

0
96

Mikołaj i Śnieżynka

Siedlce, Wyczółki, Mordy

Święty Mikołaj i Śnieżynka w Wyczółkach, fot. Aneta Abramowicz-Oleszczuk

Wczoraj popołudniu baba i chłop, którzy od dożynek stoją przy drodze Siedlce - Mordy, tuż przed skrętem na Wyczółki, "przebrali się" za Świętego Mikołaja i Śnieżynkę.

4
1379

Trzeba w życiu mieć pasję i zajawkę

Siedlce, Zbuczyn

Paweł Przewoźny fot. arch. prywatne

Film Pawła Przewoźnego, 26-letniego mieszkańca Zbuczyna, zajął II miejsce na VI Festiwalu Filmu Niezależnego „Okno” w Olsztynie. Reżyser ponad 2 lata pracował nad tym dokumentem, zatytułowanym „SW - historia Solidarności Walczącej”.

5
2576

Relacje z imprez

II Dzień Kolejarza w siedleckiej „Kolejówce”

Siedlce

Dzień Kolejarza

7 grudnia tuż po godzinie 10 uczniowie, kadra pedagogiczna i dyrekcja Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 6 im. gen. Józefa Bema rozpoczęli, już po raz drugi, świętowanie Dnia Kolejarza.

2
2468

Mikołajki w Bibliotece

Łuków, Krzywda

Mikołajki w Krzywdzie

6 grudnia Gminna Biblioteka Publiczna w Krzywdzie, zorganizowała „Mikołajki dla Dorosłych”, które odbyły się w Centrum Kultury i Integracji Społecznej.

0
608

Odwiedziny w „TS”

Siedlce, Ługi Wielkie, Zbuczyn

Wycieczka z Ługów Wielkich

Dzisiaj (7 grudnia) redakcję „Tygodnika Siedleckiego” odwiedziła wycieczka z Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Ługach Wielkich.

0
312

Matematyka to ich żywioł

Siedlce

5 grudnia w Szkole Podstawowej nr 4 im. Adama Mickiewicza w Siedlcach odbył się I Turniej Matematyczny „Matemaxus”.

0
911

Wielka Gala Wolontariatu w „Kolejówce”

Siedlce

Kolejówka

Pomagają starszym, chorym, opiekują się najmłodszymi – tacy właśnie są wolontariusze. Ich święto przypada na 5 grudnia. Międzynarodowy Dzień Wolontariatu obchodzony jest na całym świecie już od 30 lat i staje się okazją do tego, by pokazać, jak ważna jest praca osób, zaangażowanych w pomoc potrzebującym.

0
1268

Spotkanie autorskie z Arkadiuszem Niemirskim

Siedlce

Pan Samochodzik

Biblioteka Publiczna im. Medarda Downarowicza w Łochowie była organizatorem spotkania z pisarzem i dziennikarzem Arkadiuszem Niemirskim, które odbyło się 4 grudnia w Szkole Podstawowej w Gwizdałach.

0
386

Misiowe święto w Grębkowie

Węgrów, Grębków

Dzieci bawiły się wyśmienicie

W związku z obchodami Światowego Dnia Pluszowego Misia, we wtorek, 28 listopada uczniowie z kl. O i I ze Szkoły Podstawowej w Trzebuczy oraz przedszkolaki: 3-latki „Jeżyki” i 4 – latki „Krasnale” z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Grębkowie wzięli udział w imprezie organizowanej przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Grębkowie.

0
767

Kolejne sukcesy zespołu ludowego „Jabłoniacy"

Sokołów Podlaski, Jabłonna Lacka

Jabłoniacy

Zespół "Jabłoniacy"działa od 2014 roku przy Gminnym Ośrodku Kultury w Jabłonnie Lackiej.Ma na swoim koncie liczne nagrody i wyróżnienia .W listopadzie odniósł kolejne ważne sukcesy.

0
687

Gala pełna luksusu

Lubelskie

Patronat
TS
Jerzy Gruza i Mariusz Pujszo fot. arch.

18 listopada na Zamku Biskupim w Janowie Podlaskim odbyła się VIII edycja gali „Luksusowa Marka Roku 2017”. Pomysłodawcą i organizatorem wydarzenia jest aktor i reżyser Mariusz Pujszo. Zaś jego ideą - nagradzanie statuetkami najbardziej ekskluzywnych marek i produktów.

0
2603

Będą służyć Bogu i Polsce

Siedlce, Wojnów

Harcerze

W przeddzień Święta Niepodległości, dziesięciu dotychczasowych zuchów 82. Gromady Zuchowej Dzielni Wojowie z VII Osiedlowego Szczepu Harcerskiego im. Polskich Sił Zbrojnych na Zachodzie, złożyło Przyrzeczenie Harcerskie i zostało harcerzami. Ślubowali służbę Bogu i Polsce oraz pomoc bliźnim. Tą pomoc już okazali, bo kilka godzin wcześniej uczestniczyli w akcji zbierania środków finansowych, na pomoc dla dh. Michała Wierzbickiego.

6
1595

Dział kultura

Aneta Abramowicz-Oleszczuk

tel: 25 640 24 24

Tomasz Markiewicz

tel: 512 305 005 | 25 640 24 24


reklama
reklama
reklama
reklama

Sonda

Czy Mateusz Morawiecki będzie lepszym premierem od Beaty Szydło?


Zobacz komentarze (9)
Advertisement