reklama

Artykuły

Odkryj talent w każdym wieku

Węgrów

Barwy Jesieni

20 i 21 października w Węgrowie odbędzie się XII Mazowiecki Przegląd Twórczości Artystycznej Seniorów „WĘGROWSKIE BARWY JESIENI”.

0
56

Szlagiery i orkiestra

Mińsk Mazowiecki

Koncert Orkiestry Detej

22 października w sali koncertowej Miejskiej Szkoły Artystycznej w Mińsku Mazowieckim odbędzie się koncert Orkiestry Dętej Miasta Mińsk Mazowiecki pod dyrekcją Marcina Ślązaka.

0
45

Co ma wspólnego kultura z energią?

Siedlce

Od lewej: prezydent Siedlec, Wojciech Kudelski, wicepremier Piotr Gliński i minister Energii Krzysztof Tchórzewski fot. AK

O tym jak ważne jest połączenie kultury z branżą energetyczną, mówili dzisiaj (20 października) w Siedlcach wicepremier i minister kultury i dziedzictwa narodowego, Piotr Gliński oraz minister Energii, Krzysztof Tchórzewski.

2
816

Pryzwan o Pawlikowskiej-Jasnorzewskiej

Siedlce, Stok Lacki

plakat

Biblioteka Publiczna w Stoku Lackim

0
35

Spotkanie z Mariolą Pryzwan

Siedlce

plakat

Biblioteka Pedagogiczna im. Heleny Radlińskiej w Siedlcach

0
26

Podwójny jubileusz

Siedlce

plakat

Biblioteka Pedagogiczna w Siedlcach świętuje w tym roku 65-lecie istnienia i 15-lecie nadania placówce imienia Heleny Radlińskiej. Uroczyste obchody jubileuszowe rozpoczną się dziś, 20 października o godz. 15.00.

0
215

Terapia śmiechem

Siedlce

plakat

Trzy filmy, będące profesjonalnym zapisem weekendowego seminarium, prowadzonego przez Marka Gungora, zostaną zaprezentowane w Sali Teatralnej CKiS w Siedlcach. Czteroipółgodzinne zajęcia „Przez śmiech do lepszego małżeństwa” rozpoczną się 22 października o godz. 16.00. Wstęp bezpłatny.

1
336

Prośba o głosy

Łosice, Olszanka

Gminna Biblioteka Publiczna w Olszance ma szansę otrzymać 50 nowych książek. By tak się stało, musi zdobyć jak największą liczbę głosów.

0
84

Metalowa energia , melodyjne refreny

Siedlce

Venflon

21 października o godz. 19.00 w pubie rockowym "5 Sztuk" zagra grupa Venflon.

0
227

30. urodziny szkoły muzycznej

Łosice

plakat

27 października Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia w Łosicach im. Stanisława Moniuszki będzie świętować 30-lecie istnienia.

1
116

Relacje z imprez

Piknik ziemniaczany

Sokołów Podlaski, Sterdyń

Sterdyń

19 października dzieci z Gminnego Przedszkola w Sterdyni przy pięknej, jesiennej pogodzie obchodziły Dzień Pieczonego Ziemniaka.

0
340

Dzień Edukacji Narodowej w Czekanowie

Sokołów Podlaski, Czekanów

Czekanów

Uczniowie Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Czekanowie sprawili, że był to wyjątkowy Dzień Nauczyciela. Wdzięczni za pracę i trud włożony w edukację i wychowanie zabrali nauczycieli… na Hawaje.

1
1187

Nie wyrzucaj jedzenia!

Siedlce

fot. Aga Król

Dzisiaj (17 października) z okazji Światowego Dnia Żywności, w Siedlcach odbył się happening zachęcający do rozsądnych zakupów i niewyrzucania jedzenia.

3
5408

Uczniowie SP w Dąbrówce - Stany z wizytą w komendzie

Siedlce, Dąbrówka-Stany

fot. KMP Siedlce

Dzisiaj (12 października) Komendę Miejską Policji w Siedlcach odwiedzili uczniowie Szkoły Podstawowej w Dąbrówce - Stany. Uczestników wycieczki z pracą funkcjonariuszy zapoznawali policjanci z pionów kryminalnego i prewencji.

1
4234

Inauguracja 15. edycji Święta Drzewa

Siedlce

fot. Krzysztof Suchożebrski

Święto Drzewa to wydarzenie podsumowujące działania dla drzew w mijającym roku, sadzenie nowych drzew na Polach Mokotowskich w Warszawie, spotkanie z Klubem Gaja w Bibliotece Narodowej, wręczanie nagród, statuetek i inne miłe chwile spędzone wśród miłośników przyrody.

0
1086

Wolontariusze są dumni z takiego patrona

Siedlce

fot. Adam Krasuski

Wczoraj, 5 października w „Domu nad Stawami” Domu Pomocy Społecznej odbyła się niezwykła uroczystość, którą zapoczątkował wernisaż wystawy pokonkursowej pt. „Albertowskie ścieżki”.

0
5623

Ślubowanie pierwszoklasistów w Czekanowie

Sokołów Podlaski, Czekanów

NSP Czekanów

29 września był wyjątkowym dniem dla uczniów pierwszej klasy Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Czekanowie. Tego dnia pierwszaki złożyły uroczyste ślubowanie i zostały pasowane na uczniów.

0
880

Z Mordów do Doliny Krzemowej?

Siedlce, Mordy

Uczestnicy warsztatów

W Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej im. Ireny Ostaszyk w Mordach oraz w jej filii w Czepielinie zagościły roboty, które zostały wykorzystane podczas warsztatów z kodowania. W zajęciach uczestniczyło w sumie 20 młodych czytelników książnicy.

0
1066

Przedszkolaki dbają o „Henryka”

Siedlce

fot. Krzysztof Suchożebrski

Polski Klub Ekologiczny Koło „Podlasie" w Siedlcach od paru lat organizuje Siedleckie Dni Drzewa, tydzień poświęcony przyrodzie i jej ochronie. Celem tych wydarzeń jest zwrócenie uwagi mieszkańców i gości naszego miasta na miejską zieleń.

0
1462

Żniwo mandatów

Siedlce

fot. KMP Siedlce

KMP Siedlce informuje o efektach akcji EDWARD (Europejski Dzień Bez Ofiar Śmiertelnych na Drogach) na terenie powiatu. Policjanci skontrolowali ponad 100 pojazdów. 40 kierowców otrzymało mandaty karne. 17 zostało pouczonych.

11
7468

Dział kultura

Aneta Abramowicz-Oleszczuk

tel: 25 640 24 24

Tomasz Markiewicz

tel: 512 305 005 | 25 640 24 24


reklama
reklama
reklama
reklama

Sonda

Lekarz informuje, że nie będzie wykonywać żadnych zabiegów u dzieci bez obowiązkowych szczepień. Czy popierasz jego stanowisko?


Zobacz komentarze (7)