reklama

Artykuły

Pół wieku z muzeum

Siedlce

Muzeum Regionalne dzisiaj, fot. Aneta Abramowicz-Oleszczuk

Od 28 kwietnia (wernisaż o godz. 18.00) w Muzeum Regionalnym w Siedlcach będzie można oglądać 4 nowe wystawy, przygotowane z okazji 50-lecia powojennej działalności tej placówki. Dodatkowo, na krótko, w muzealnej bibliotece zostanie zaprezentowana wystawa książek, pochodzących ze zbiorów Aleksandry Ogińskiej i opatrzonych jej autografem oraz innych, wydanych w XVIII, XIX i na początku XX w. Główne uroczystości odbędą się 29 maja. Będą połączone z Dniem Muzealnika województwa mazowieckiego.

0
1219

Każdy ma swojego Smoka

Siedlce

26 kwietnia siedlecka publiczność będzie mogła po raz pierwszy obejrzeć spektakl „Smok” w wykonaniu aktorów Teatru SUTW „Dlaczego nie?” Jego twórcy skorzystali ze scenariusza, napisanego przez Andrzeja Meżeryckiego i naszego redakcyjnego kolegę, dziennikarza Stanisława Celińskiego.

0
1635

Człowiek w ciemnych okularach

Siedlce

Fot. Mariusz Forecki

Władimir Putin jako: superman, hokeista, sportowiec, instruktor judo, Dziadek Mróz... W Rosji można znaleźć w sklepach mnóstwo gadżetów i pamiątek - pocztówek, magnesów na lodówkę, plastikowych okładek do dokumentów, kieliszków, etui do iPhonów i breloczków z podobizną prezydenta.

1
788

Koncert Wielkanocny w szkole muzycznej

Siedlce

Koncert Wielkanocny w ZSM w Siedlcach

Utwory sakralne znalazły się w programie Koncertu Wielkanocnego, który dzisiaj (22 kwietnia) odbył się w Zespole Szkół Muzycznych w Siedlcach.

5
4289

Gminne talenty

Siedlce

Chodów 2017

24 kwietnia w Chodowie rozpoczyna się VII Festiwal Kultury.

0
504

Solowe i filmowe

Siedlce

Przeboje S.Krajewskiego

Drugi koncert poświęcony twórczości Seweryna Krajewskiego.

0
224

Będzie pięknie i nowocześnie

Garwolin, Pilawa

Tak budynek będzie wyglądał po remoncie.

Sala widowiskowa dla 200 osób, lokal gastronomiczny, kręgielnia i stół bilardowy. Budynek MGOK w Pilawie zmieni się nie do poznania.

0
1111

Poczytaj przy czekoladzie

Siedlce

plakat

Miejska Biblioteka Publiczna w Siedlcach zaprasza wszystkich do wspólnego czytania książek.

0
1506

"Przecież dziadek tylko orał i przeklinał..."

Siedlce

Róża Somla-Dembowska, fot. Aneta Abramowicz-Oleszczuk

Gdyby wernisaż wystawy "Cztery Wieki Rodu Somlów" w Archiwum Państwowym w Siedlcach trwał ciut dłużej, okazałoby się zapewne, że wszyscy jesteśmy Somlami. No, prawie wszyscy, bo z osobami o nazwiskach zakończonych na -ski członkowie tego rodu niezbyt chętnie się koligacili.

0
2732

Ten wieczór należał do Sokołowian

Sokołów Podlaski

Twórcy zespołu na wspólnej fotografii. Fot Janusz Mazurek

W piątek wieczorem Sokołowianie otrzymali tytuł Zespołu Reprezentacyjnego Miasta Sokołów Podlaski.

0
7919

Relacje z imprez

Wspólna wycieczka do Kopernika

Sokołów Podlaski

dzieci z Czekanowa

12 kwietnia Niepubliczna Szkoła Podstawowa w Czekanowie wraz z Niepubliczną Szkołą Podstawową w Kożuchowie oraz Niepubliczną Szkołą Podstawową w Przywózkach wybrały się na wspólną wycieczkę do Centrum Nauki Kopernik w Warszawie.

0
294

Wirtualne życzenia wielkanocne

Siedlce

wideokonferencje w .6

Święta Wielkanocne zbliżają się wielkimi korkami. Uczniowie „Szóstki” złożyli sobie życzenia Wielkanocne z uczniami ze szkół z Rumunii, Hiszpanii i Włoch podczas videokonferencji przeprowadzonych za pomocą Skype. Była to niesamowita okazja do użycia języka angielskiego oraz spotkania zagranicznych kolegów i koleżanek.

1
493

Siedleccy mistrzowie ortografii

Siedlce

Patronat
TS
Dyktando siedleckie

Znamy laureatów VII Dyktanda Siedleckiego! Obejrzyjcie relację foto i wideo z uroczystości wręczenia nagród mistrzom ortografii!

8
5700

Spotkanie wielkanocne

Mińsk Mazowiecki

Jakubów

Coroczną tradycją Wójt Gminy Jakubów – Hanny Wocial jest organizacja spotkania wielkanocnego. Tym razem odbyło się ono 10 kwietnia 2017 roku o godzinie 16.00 na korytarzu górnym Urzędu Gminy Jakubów.

0
238
Reklama

Uroczystości pod pomnikiem w Iganiach

Siedlce

Iganie

Punktualnie o godzinie 12 pod pomnikiem upamiętniającym bitwę pod Iganiami, rozpoczęły się uroczystości z okazji 186. rocznicy tego wydarzenia.

3
681

"Oblężenie" Prusa - Dni Otwarte Szkoły

Siedlce

Dni otwarte w Prusie

SIEDLCE. Dni Otwarte w Prusie jak co roku cieszyły się ogromnym zainteresowaniem, zwłaszcza uczniów klas trzecich. W sumie w prezentacjach wzięło udział kilkuset uczniów nie tylko z Siedlec, ale z terenu całego regionu.

1
2304

Mistrzowie w swoim fachu!

Siedlce

sztućce

Wczoraj (4 kwietnia) w hali sportowej przy ZSP nr 3 w Siedlcach odbyły się III Mistrzostwa Młodych Kelnerów. Obejrzyjcie galerię zdjęć i relację wideo!

1
693

Dyktowała Magdalena Wójcik

Siedlce

Magdalena Wójcik

Przed kilkudziesięcioma minutami, w sali sportowej SP nr 4 zmagania z VII edycją Dyktanda Siedleckiego zakończyli uczniowie klas IV-VI siedleckich szkół podstawowych. Lektorem była aktorka, Magdalena Wójcik.

0
3569

Szkoła na szóstkę!

Siedlce

Kółka zainteresowań

24 marca w Szkole Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 6 w Siedlcach odbył się Dzień Otwarty połączony z rozstrzygnięciem II edycji konkursu plastycznego skierowanego do przedszkolaków „Szkoła moich marzeń”.

0
1190

Przedszkolaki o ekologii

Siedlce

teatry dziecięce

Na Scenie Teatralnej Miasta Siedlce CKiS odbył się 5. miejski Przegląd Teatrzyków Przedszkolnych, pod tytułem „Dziecięca wiosna teatralna”.

3
1524

Dział kultura

Aneta Abramowicz-Oleszczuk

tel: 25 640 24 24

Tomasz Markiewicz

tel: 512 305 005 | 25 640 24 24


reklama
Kup e-wydanie

Najnowszy numer 16/2017 w sprzedaży od 2017-04-19.

reklama

Sonda

Czy program 500+ powinien być kontynuowany?


Zobacz komentarze (22)