reklama

Nadzieja polskiego jazzu

Sokołów Podlaski

Justyna Pycka 2017-03-28 11:58:21 liczba odsłon: 1304
plakat

plakat

Choć ten koncert odbędzie się 1 IV, nie ma nic wspólnego z primaaprilisowym żartem. To będzie ważne wydarzenie jazzowe. Na scenie SOK wystąpi Nika Lubowicz, nazywana „nadzieją polskiego jazzu”.

reklama

Będą jej towarzyszyć znakomici muzycy: Dawid Lubowicz, Krzysztof Lenczowski, Marcin Murawski i Sebastian Kuchczyński.

Koncert Nika Lubowcz Quintet odbędzie się w ramach cyklu „Jazz z Wami”. Celem ogólnopolskiego projektu, do którego został zaproszony SOK, są promocja polskiego jazzu i popularyzacja głównie polskich młodych wykonawców.

Nika Lubowicz na scenie występuje od wczesnego dzieciństwa, jest laureatką wielu ogólnopolskich i międzynarodowych konkursów. W 2015 r. znalazła się w gronie 80 laureatów (wybranych z grona ponad 800 osób) prestiżowego programu stypendialnego Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego „Młoda Polska”. Dzięki temu jeszcze w tym samym roku wydała debiutancką płytę pt. „Nika’s Dream”, która została doceniona przez wiele liczących się osób z polskiej branży muzycznej. Talent Niki wysoko oceniła Urszula Dudziak.

Jak piszą organizatorzy, „twórczość Niki Lubowicz nie daje się zamknąć w jednej stylistyce. Dzięki ciekawym rozwiązaniom brzmieniowym, aranżacjom i doborze instrumentów jej muzyka brzmi świeżo i chce się jej słuchać nieustannie”. Nika na co dzień współpracuje z Teatrem Muzycznym ROMA i z telewizją Polsat, gdzie jest trenerem wokalnym w programie „Twoja twarz brzmi znajomo”.

Koncert Niki Lubowicz to dla Sokołowskiego Ośrodka Kultury ważne wydarzenie. Dlaczego? Zastępca dyrektora SOK Iwona Kopiwoda mówi: - Przez wiele osób jazz uważany jest za muzykę elitarną, docenianą przez wąskie grono słuchaczy. Sokołowski Ośrodek Kultury, odpowiadając na zaproszenie do projektu „Jazz z Wami”, chciał, aby mieszkańcy Sokołowa Podlaskiego i okolicznych miejscowości przekonali się, że jazz jest muzyką dla wszystkich i stanowi wspaniałą odskocznię od codziennych trosk. Dzięki niemu możemy zanurzyć się w różnych barwach i odcieniach dźwięków, zapominając o zmęczeniu i nurtujących nas problemach. Serdecznie zapraszamy wszystkich miłośników muzyki pod dach naszego Ośrodka Kultury. Spędźmy ten sobotni wieczór wspólnie, w towarzystwie obiecujących gwiazd polskiej sceny muzycznej - zaprasza Iwona Kopiwoda.

Bilety na koncert można kupić w punkcie informacji SOK, w cenie 30 zł (przedsprzedaż). W dniu koncertu będą kosztowały 40 zł. Początek koncertu o godz. 18.

 

Tweetnij

drukuj
Komentarze (0)

Komentarz został dodany

Twój komentarz będzie widoczny dopiero po zatwierdzeniu przez administratora

Dodanie komentarza wiąże się z akceptacją regulaminu

Advertisement