reklama

"Oblężenie" Prusa - Dni Otwarte Szkoły

Siedlce

A. K. 2017-04-10 08:59:39 liczba odsłon: 4009
Dni otwarte w Prusie

Dni otwarte w Prusie

SIEDLCE. Dni Otwarte w Prusie jak co roku cieszyły się ogromnym zainteresowaniem, zwłaszcza uczniów klas trzecich. W sumie w prezentacjach wzięło udział kilkuset uczniów nie tylko z Siedlec, ale z terenu całego regionu.

reklama

Uczniowie klas trzecich, a także ich rodzice mogli uczestniczyć w czterech spotkaniach z absolwentami, różnych specjalności. Szczególnym zainteresowaniem cieszyły się rozmowy z absolwentami, którzy studiują medycynę. W tym roku byli to: laureatka i finaliści olimpiady biologicznej - aktualnie studenci pierwszego roku medycyny na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym.

Dziś studenci, do niedawna uczniowie "Prusa" to również młodzież z mniejszych miejscowości regionu.Podkreślali oni wagę edukacji w "Prusie", który dał im ogromne szanse rozwoju.

​Dni Otwarte to nie tylko rozmowy z absolwentami. Wydarzenie ożywiły z pewnością prezentacje przygotowane m.in. w pracowni chemicznej, gdzie uczniowie produkowali pachnące mydła. Dużym zainteresowaniem cieszyła się wystawa fotograficzna "Prus to My" a także warsztaty przygotowane w pracowni geograficznej, podczas których uczniowie konstruowali kolejkę grawitacyjną do transportu pomidorów w Himalajach.Szkolne planetarium "Niebo Prusa" odwiedzali nie tylko uczniowie. Pod niebo zaglądali również rodzice.

Zajęcia z programowania robotów skupiły uwagę tych, którzy swoją przyszłość planują związać z informatyką. To tylko niektóre atrakcje dni otwartych w Prusie.

To był dzień pełen wrażeń, bo w końcu 68. miejsce w ogólnopolskim rankingu szkół ponadgimnazjalnych tygodnika "Perspektywy" zobowiązuje. To jednak nie koniec! Na kolejne spotkanie w "Prusie" zapraszamy 24 kwietnia! Dzień Otwarty pełen zdarzeń - już dziś warto wpisać tę datę do kalendarza!

Zdjęcia obejrzycie tutaj. 

A.K.

Tweetnij

drukuj
Komentarze (1)

Komentarz został dodany

Twój komentarz będzie widoczny dopiero po zatwierdzeniu przez administratora

Dodanie komentarza wiąże się z akceptacją regulaminu

  • najstarsze

  • najnowsze

  • popularne

reklama
reklama

Najnowszy numer 47/2018 w sprzedaży od 2018-11-21.

Advertisement