reklama

Nie widzę przeszkód

Siedlce

Zbigniew Juśkiewicz 2017-04-11 11:18:33 liczba odsłon: 6324
rondo Białki google Street view

rondo Białki google Street view

Czy rondo w Białkach będzie nosiło nazwę NSZZ RI „Solidarność”?

reklama

Jeżeli chodzi o patronów, to ronda w Siedlcach są już zagospodarowane. Można powiedzieć, że najbardziej łakome kąski skonsumowano, w znacznym stopniu dzięki przedstawicielom obecnie rządzącego ugrupowania. Jest jednak jeszcze coś do wzięcia na terenie gminy Siedlce. Ot, choćby rondo w Białkach.

I właśnie o nie upomniał się niedawno NSZZ Rolników Indywidualnych „Solidarność”. Do władz samorządowych gminy wpłynął wniosek podpisany przez Stefana Szańkowskiego, przewodniczącego Mazowieckiej Rady Wo- jewódzkiej Rolniczej „Solidarności”. Zwraca się w nim z prośbą o nadanie rondu w Białkach imienia NSZZ RI „Solidarność”.

Przewodniczący motywuje to faktem, że właśnie na tym terenie odbyły się rolnicze strajki i protesty chłopskie, które zapoczątkowały przemiany w całym kraju. Podkreśla też znaczenie regionu siedleckiego dla rolniczej „Solidarności”.

Wójt gminy Siedlce Henryk Brodowski działaczem chłopskim wprawdzie nie jest, ale serce ma po lewej stronie. Jest przychylny tego typu propozycji, choć podkreśla, że nie wszystkie decyzje w tej sprawie należą do niego.

- W tego typu sprawach trzeba uzyskać pozytywną opinię starostwa oraz wystąpić do zarządcy drogi – mówi Henryk Brodowski. – Jeśli będą one pozytywne, to nie widzę przeszkód, abym także ja rozpoczął stosowną procedurę. Rozmawiałem ze Stefanem Szańkowskim i takie właśnie informacje mu przekazałem.

Jednym słowem, ze swojej strony nie widzę przeszkód, aby rondu w Białkach nadać taką nazwę, pomimo że gmina Siedlce nie jest typowo rolnicza.

Tweetnij

drukuj
Komentarze (6)

Komentarz został dodany

Twój komentarz będzie widoczny dopiero po zatwierdzeniu przez administratora

Dodanie komentarza wiąże się z akceptacją regulaminu

  • najstarsze

  • najnowsze

  • popularne

Advertisement