reklama

Cyrku na Jagiełły już nie będzie

Siedlce

Justyna Janusz 2017-04-12 11:08:27 liczba odsłon: 11161
fot. J. Mazurek

fot. J. Mazurek

– Kto wydaje zgodę na lokalizację cyrku przy ulicy Jagiełły? Chyba ktoś, kto nie widział, jak wygląda plac po jego wyjeździe! – stwierdziła mieszkanka Siedlec, oburzona tym, że władze miasta po raz kolejny zgodziły się na wynajęcie działki przy ulicy Jagiełły na kilkudniowy pobyt cyrku.

reklama

– Ciężkie samochody dojeżdżały tam ulicą Rejtana. Nie ma kto jej wyremontować, ale ciężki sprzęt się wpuszcza. W tych samochodach przywieziono kilkadziesiąt zwierząt, m.in. wielbłądy. Droga wyglądała fatalnie, zresztą, podobnie jak sam teren, który cyrk pozostawił po sobie przy Jagiełły.

Cyrk był tam w dniach, kiedy padał deszcz. Pojazdy cyrkowe zostawiły po sobie głębokie doły. Problem mieli ludzie spacerujący z psami, bo w grzęzawisku można było zgubić buty – Dziury jak po bombach – mówiła kobieta. – Przecież ten teren jest kompletnie nieprzystosowany.Nie ma nawet parkingów dla widzów, którzy do cyrku przyjeżdżają. Zresztą, już wcześniej zgłaszaliśmy, że cyrk zostawia po sobie nieposprzątany teren.

Dariusz Dybciak, rzecznik prasowy Urzędu Miasta w Siedlcach przyznał, że lokalizacja została wybrana nie najlepiej. – Po dyskusji doszliśmy do wniosku, że tej działki nie będziemy już wynajmować pod działalność cyrkową – powiedział nam D. Dybciak. – Jeśli ktoś zechce wynająć od nas teren, wskażemy mu inną lokalizację.

Rzecznik powiedział również, że miasto nie zwróciło cyrkowi kaucji w wysokości 1,5 tysiąca złotych. Kaucja miała być oddana po uporządkowaniu terenu na Jagiełły, ale właściciele cyrku się z tego nie wywiązali. (jj)

Tweetnij

drukuj
Komentarze (21)

Komentarz został dodany

Twój komentarz będzie widoczny dopiero po zatwierdzeniu przez administratora

Dodanie komentarza wiąże się z akceptacją regulaminu

  • najstarsze

  • najnowsze

  • popularne

Advertisement