reklama

Dzień Ziemi w Bojmiu

Siedlce

Zbigniew Juśkiewicz 2017-04-20 10:12:11 liczba odsłon: 958
plakat

plakat

22 kwietnia o godzinie 9.00 w Zespole Szkół w Bojmiu w gminie Kotuń rozpoczyna się Dzień Ziemi. - To impreza w formie pikniku, na którą zapraszamy wszystkich zainteresowanych - mówi dyrektor ZS, Dariusz Kuć.

reklama

W programie znajdzie się między innymi konkurs na ekorzeźbę. Już teraz, w połowie kwietnia, wpłynęło na nią ponad 70 prac, wykonanych z surowców podlegających segregacji. W programie znajdzie się też konkurs ekośmieci prowadzony przez firmę EKO-Team, głównego sponsora pikniku, a także konkurs na ekoplakat.

Zaplanowano zawody sportowe dla reprezentacji szkół z gminy. Będzie także można wysłuchać prelekcji na temat zdrowego odżywiania, wygłoszonej przez ordynator Oddziału Chirurgii i Traumatologii Dziecięcej Mazowieckiego Szpitala Wojewódzkiego w Siedlcach, Magdalenę Daniel.

Dla wszystkich uczestników przygotowano grochówkę i kiełbaskę z grilla.

- Posadzimy też dąb Januarego Suchodolskiego, którego imię nosi Szkoła Podstawowa w Bojmiu - dodaje Dariusz Kuć. - Chcemy w ten sposób upamiętnić postać tego znanego malarza batalisty, który żył i tworzył w Bojmiu, nawet dla dworu carskiego. Był też pułkownikiem biorącym udział w Bitwie pod Iganiami. Spoczywa w rodzinnym grobowcu w pobliskim Oleksinie. 

Tweetnij

drukuj
Komentarze (0)

Komentarz został dodany

Twój komentarz będzie widoczny dopiero po zatwierdzeniu przez administratora

Dodanie komentarza wiąże się z akceptacją regulaminu

reklama
reklama
Advertisement