reklama

Trzeba płacić więcej

Węgrów

Stanisław Jastrzębski 2017-04-20 11:44:24

Zarówno powiat węgrowski, jak i gminy Korytnica i Wierzbno na przebudowę drogi Paplin-Korytnica-Roguszyn- Kałuszyn wydadzą więcej, niż wcześniej planowano.

reklama

Powód: Inwestycja realizowana w ramach Regionalnego Instrumentu Terytorialnego może otrzymać tylko 60 proc. dofinansowania, a nie 75 proc. (takie były obietnice). Decyzję o zmniejszeniu dofinansowania podjęły władze województwa mazowieckiego.

Droga łącząca Paplin z granicą powiatu mińskiego ma być budowana w ramach projektu Regionalnego Instrumentu Terytorialnego (RIT), którego liderem jest miasto Siedlce. Jeśli projekt, w którym oprócz Siedlec uczestniczy jeszcze pięć powiatów, zostanie pozytywnie rozpatrzony, prace mogą ruszyć.

Ten szlak jest bardzo ważny w sieci komunikacyjnej powiatu węgrowskiego. Łączy bowiem drogę krajową nr 62 z drogą wojewódzką nr 637 i krajową „dwójką”. W ramach RIT zostanie zmodernizowanych ponad 28 km trasy Paplin-Kałuszyn. Oprócz nowej nawierzchni zostaną wybudowane chodniki w miejscowościach, znajdujących się przy drodze, zjazdy na posesje. Pobocza będą utwardzone.

Szacunkowy koszt inwestycji to ponad 20,3 mln zł. Po zmniejszeniu dofinansowania samorządy musiały w ekspresowym tempie znaleźć brakujące pieniądze. Gmina Wierzbno zwiększyła tegoroczny udział w przedsięwzięciu do 650 tys. złotych, a gmina Korytnica do 914 tys. złotych. Wkład powiatu to ponad 2,5 mln złotych. Takie same kwoty muszą znaleźć w przyszłorocznych budżetach, gdyż inwestycja jest rozłożona na dwa lata.

Tweetnij

drukuj

Czytaj także

Komentarze (2)

Komentarz został dodany

Twój komentarz będzie widoczny dopiero po zatwierdzeniu przez administratora

Dodanie komentarza wiąże się z akceptacją regulaminu

  • najstarsze

  • najnowsze

  • popularne

reklama
reklama
Kup e-wydanie

Najnowszy numer 16/2017 w sprzedaży od 2017-04-19.