reklama

Handel, folklor i pyszności (nowa galeria zdjęć!)

Siedlce

Justyna Janusz oraz Paweł Świerczewski 2017-05-05 13:40:06 liczba odsłon: 35652

Urodzinowy tort. Zdjęcia Janusz Mazurek

Trwa jubileuszowy - X Siedlecki Jarmark św. Stanisława! Kulturalną wizytówkę miasta odwiedziliśmy z kamerą. Obejrzyjcie wideo!

reklama

Na miejscu nie brakuje atrakcji muzycznych, tradycyjnie można też kupić wyroby rękodzielnicze i kulinarne - z naszego regionu, jak i innych zakątków Polski.

Przez dwa dni Jarmarku działa Wioska Ginących Zawodów i Rzemiosł (to plenerowy pokaz historyczny). Znajdzie się tam m.in. warsztat garncarski, w którym garncarz zaprezentuje sposoby przygotowywania gliny oraz różnorodne techniki toczenia przedmiotów na kole.

Podczas pokazu interaktywnego „Dawna polska wieś” zobaczymy wiele sprzętów z gospodarstwa chłopskiego. Uczestnicy mogą też spróbować swoich sił np. w ubijaniu masła w kierzance, mieleniu mąki w drewnianym młynie żarnowym czy ubijaniu kaszy w ponadstuletniej stępie. Warsztat prząśniczy prezentuje przędzenie na tradycyjnym kołowrotku oraz tkanie na różnego rodzaju krosnach tkackich. Można też samodzielnie zrobić bransoletkę z wełny. Z kolei olejarnia przedstawi pokaz tłoczenia oleju. Prasa używana podczas pokazu jest jedną z dwóch mobilnych tłoczni oleju w Polsce.

W programie tegorocznego Jarmarku znalazło się również Święto Mleka, organizowane przez Okręgową Spółdzielnię Mleczarską i Targi Edukacyjne siedleckich gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych.

Nadleśnictwo Siedlce, jak zwykle, zaprasza na Regionalne Święto Lasu. Szczegóły na plakacie!

Tweetnij

drukuj
Komentarze (3)

Komentarz został dodany

Twój komentarz będzie widoczny dopiero po zatwierdzeniu przez administratora

Dodanie komentarza wiąże się z akceptacją regulaminu

  • najstarsze

  • najnowsze

  • popularne

reklama
reklama
Advertisement