reklama

Statuetka „Floriana” dla OSP Rabiany

Węgrów, Korytnica

Stanisław Jastrzębski 2017-05-07 19:58:06 liczba odsłon: 1209
Krzysztof Wasikowski (w środku) odbiera gratulacje od Antoniego Tarczyńskiego,prezesa Zarządu Wojewódzkiego ZOSPRP.

Krzysztof Wasikowski (w środku) odbiera gratulacje od Antoniego Tarczyńskiego,prezesa Zarządu Wojewódzkiego ZOSPRP.

OSP Rabiany w gminie Korytnica jest jednym z laureatów Ogólnopolskiego Konkursu dla Społeczności Lokalnych z udziałem OSP i Samorządów „Floriany 2017”.

reklama

Nagrodę w czasie uroczystej gali, która odbyła się 4 maja w siedzibie Państwowego Zespołu Ludowego Pieśni i Tańca „Mazowsze” w Karolinie, odebrał wiceprezes zarządu OSP Rabiany Krzysztof Wasikowski. Statuetkę „Floriana” wręczyli: prezes Zarządu Głównego ZOSPRP Waldemar Pawlak i członka kapituły Czesław Lang. Nagrodą dodatkową był bon do wykorzystania na zakup sprzętu i umundurowania strażackiego.

Strażacy z Rabian otrzymali nagrodę w kategorii „Innowacje oraz integracja cyfrowa poprzez zwiększanie dostępności do Internetu i tworzenie bezpiecznego środowiska cyfrowego”. Jak wynika z opisu nagrodzonego projektu, jego celem było stworzenie multimedialnej sali w remizie OSP Rabiany, w której mieszkańcy gminy mogliby korzystać z Internetu. Celem inicjatywy była także aktywizacja mieszkańców wsi poprzez organizowanie spotkań, podczas których wszyscy mieliby dostęp do sieci, mogliby uczestniczyć we wspólnych projekcjach filmów, zdjęć czy transmisji sportowych na wielkim ekranie. Dzięki stworzeniu nowoczesnej przestrzeni multimedialnej w remizie OSP Rabiany udało się przełamać niską aktywność społeczną i brak chęci współdziałania jednych środowisk z innymi mieszkańcami. W efekcie udało się zaktywizować młodzież do działań z osobami starszymi a także przeciwdziałać zjawiskom patologicznym poprzez rozbudzanie zainteresowań multimedialnych mieszkańców oraz integrację społeczną. 

Tweetnij

drukuj
Komentarze (0)

Komentarz został dodany

Twój komentarz będzie widoczny dopiero po zatwierdzeniu przez administratora

Dodanie komentarza wiąże się z akceptacją regulaminu

reklama
reklama

Najnowszy numer 47/2018 w sprzedaży od 2018-11-21.

Advertisement