reklama

Najlepsi na Mazowszu!

Siedlce

Paweł Świerczewski 2017-05-17 09:40:34 liczba odsłon: 2252

Udzielanie pierwszej pomocy

Uczniowie z Publicznego Gimnazjum nr 6 w Siedlcach triumfowali w III etapie - eliminacji wojewódzkich Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Turystyczno-Krajoznawczego, organizowanego po raz 45. przez PTTK, przy wsparciu ministerstwa Edukacji Narodowej. Tym samym, wywalczyli sobie prawo do reprezentowania na szczeblu krajowym konkursu, całego Mazowsza!

reklama

Siedleccy gimnazjaliści, w składzie: Jakub Boruta , Gabriela Czarnocka i Jakub Kiełczykowski  do zmagań przygotowywali się pod okiem Grzegorza Matejczuka – nauczyciela geografii, opiekuna szkolnego koła turystyczno-krajoznawczego w PG 6.

- Tegoroczna rywalizacja miała ciekawy przebieg. Na początku do rozwiązania był test z wiedzy krajoznawczej, topograficznej oraz z zasad ruchu drogowego i udzielania pierwszej pomocy. Następnie uczniowie rozpoznawali na fotografiach atrakcje turystyczne województwa podkarpackiego. Kolejna konkurencja polegała na planowaniu wycieczki. Startujący dostawali tekst opisujący wycieczkę „z lukami”, które należało uzupełnić korzystając z mapy Bieszczadów. "Samarytanka" czyli udzielanie pierwszej pomocy było bardzo urealnione. Jeden pozorant w panice wykrwawiał się przez otwarte złamanie przedramienia, a dwóch zdrowych pozorantów utrudniało prowadzenie akcji ratunkowej. Dwie pielęgniarki w roli sędziów oceniały zachowanie drużyny i sposób w jaki radzą sobie z problemem. Dalej było pakowanie plecaka na wycieczkę, gdzie ocenie podlegał sposób pakowania i dobór ekwipunku. Ciekawą konkurencją była gra azymutowa, która polegała na wyznaczeniu trzech azymutów do trzech punktów,  a następnie oszacowaniu odległości między nimi. Przedostatnią konkurencją był rowerowy tor przeszkód,  a na koniec marsz na orientację - relacjonuje PTTK „Podlasie” Oddział w Siedlcach.

Młodzi siedlczanie z PG nr 6 okazali się najlepsi! Tym samym reprezentować będą województwo mazowieckie podczas finału centralnego konkursu,  który zostanie przeprowadzony w Ustrzykach Dolnych w dniach 8-11 czerwca. 

Tweetnij

drukuj
Komentarze (0)

Komentarz został dodany

Twój komentarz będzie widoczny dopiero po zatwierdzeniu przez administratora

Dodanie komentarza wiąże się z akceptacją regulaminu

reklama
reklama
Advertisement