reklama

Bombowa noc pod Jackiem

Siedlce

Aneta Abramowicz-Oleszczuk 2017-05-17 16:43:08 liczba odsłon: 4055
plakat

plakat

Przez 6 godzin 20 maja będzie trwała w Muzeum Regionalnym w Siedlcach Noc Muzeów.

reklama

Główną bohaterką bombowej nocy „pod Jackiem” będzie nie kto inny, tylko bomba z bajki Umberto Eco (tak, tak, tego, który napisał m.in. „Zapiski na pudełku od zapałek”). 

„Generał i bomba” to jedna z trzech opowieści, napisanych przez Umberto Eco i zilustrowanych przez Eugenia Carmiego. Podobnie jak „Trzej kosmonauci” i „Karły z Planety Gnu” jest baśnią przez duże B.  Ta prosta opowieść pisana prozą, która wygląda jak poezja, rozpoczyna się po prostu tak: „Był sobie raz zły generał…”.

W adaptacji, przygotowanej przez Teatr „Lalki i Ludzie” z Supraśla narratorem jest aktor – naukowiec. Opowie małym i dużym dzieciom, jak pewnego razu w jego pracowni pojawili się dziwni goście. Bardzo interesowali się doświadczeniami, które robi i zadawali mu mnóstwo pytań. Wiedzę, którą zdobyli, wykorzystali do stworzenia bomb. Kiedy naukowiec się o tym dowiedział, postanowił zakraść się do ich magazynów i... przerobić te bomby. Co z tego wynikło? Przekonajcie się sami.

 

„Bombowa noc „pod Jackiem” rozpocznie się o godz. 18.00. Aż do godz. 23.45 będzie można oglądać wszystkie aktualnie prezentowane w tej placówce wystawy muzealne. O godz. 18.30 rozpocznie się konkurs wiedzy o muzeum. Prawidłowe odpowiedzi będą nagradzane upominkami, przygotowanymi specjalnie na tegoroczną imprezę. Widowisko teatralne "Dla mnie bomba!!!" zaplanowano na godz. 19.00 w sali audiowizualnej Muzeum Regionalnego. O godz. 21.00 w tej samej sali członkowie zespołu "Lalki i Ludzie" poprowadzą 2-godzinne warsztaty teatralne. 

 

Bilety wstępu na bombową noc muzeów kosztują symboliczną złotówkę. (Ana)

Tweetnij

drukuj
Komentarze (0)

Komentarz został dodany

Twój komentarz będzie widoczny dopiero po zatwierdzeniu przez administratora

Dodanie komentarza wiąże się z akceptacją regulaminu

reklama
reklama
Advertisement