reklama

Sokołów Podlaski: Festiwal się rozpoczął

Sokołów Podlaski

Justyna Pycka 2017-05-18 20:51:04 liczba odsłon: 12202

Zdjęcia Janusz Mazurek

Sokołów Podlaski od dziś przez dwa dni będzie folklorystyczną stolicą Polski . Dziś wieczorem w mieście rozpoczęły się 16 już Nadbużańskie Spotkania Folklorystyczne. Po raz pierwszy w historii festiwalu motywem przewodnim jest folklor polski.

reklama

Dziś Festiwal zainaugurował koncert zespołu Vołosi. Po raz pierwszy, imprezy nie otworzył osobiście burmistrz Bogusław Karakula. Burmistrz dziś w nocy wraca z zagranicznej delegacji. Godnie zastępowali go senator Waldemar Kraska i wiceburmistrz Krzysztof Dąbrowski.

O główne nagrody rywalizować będzie 7 zespołów folklorystycznych – ze Ślaska, Lubelszczyzny, Spisza Rzeszowszczyzny. W festiwalu uczestniczą dwa sokołowskie zespoły „Sokołowianie” i „Mali Sokołowianie”  a także jeden zespół ze Słowacji.

 Jutro wszystkie zespoły będą prezentować się na scenie Sokołowskiego Ośrodka Kultury Wystąpią też na koncertach organizowanych w sokołowskich szkołach. Zwycięzców poznamy w sobotę, podczas plenerowego koncertu galowego. Zarówno jutro, jak i w sobotę, festiwalowi będzie towarzyszyć Jarmark Sztuki Ludowej, Rękodzieła i Kuchni Regionalnej. Jedną z  sobotnich atrakcji będą bezpłatne warsztaty gry na afrykańskich bębnach. Gwiazdą będzie Mesajah...

Tweetnij

drukuj
Komentarze (0)

Komentarz został dodany

Twój komentarz będzie widoczny dopiero po zatwierdzeniu przez administratora

Dodanie komentarza wiąże się z akceptacją regulaminu

Advertisement