reklama

Trzecia odsłona portretu miasta

Siedlce

Aneta Abramowicz-Oleszczuk 2017-06-01 01:45:03 liczba odsłon: 2412
fragment plakatu

fragment plakatu

W Dzień Dziecka o godz. 18.00 w Galerii Fotografii Fokus Miejskiego Ośrodka Kultury w Siedlcach zostanie otwarta wystawa „Portret Miasta. Fotografie archiwalne z albumów siedlczan”.

reklama

„Portret Miasta” to nie tylko jego mieszkańcy, którzy chętnie fotografowali się podczas uroczystości rodzinnych, zawodowych lub miejskich. To także władze, instytucje, organizacje i święta miejskie.
Na fotograficznym portrecie Siedlec znaleźli się i żołnierze, i kolejarze, i sportowcy. Są powstańcy styczniowi oraz siedlczanie, którzy polegli w walce z niemieckim okupantem i ci, którzy zostali zamordowani w Katyniu.
Portret miasta nie byłby pełny bez architektury i budynków, które są jego wizytówkami. Nie byłby wiarygodny, gdyby zabrakło na nim zdjęć, dokumentujących zniszczenia wojenne.
Na „Portret Miasta” złożyła się ogromna liczba fotografii. Siedlczanie bardzo chętnie udostępnili jej pomysłodawcom – Sławomirowi Kordaczukowi i Andrzejowi Rucińskiemu – zdjęcia ze swoich albumów.
Wszystkie zostały dokładnie opisane. Pokazują, jak dużą i często niedocenioną wartość dokumentalną ma fotografia amatorska i ile możemy się dzięki niej dowiedzieć o historii i kulturze miasta.
„Portret Miasta” był już pokazywany w latach 1997 i 2007, podczas obchodów jubileuszy 450-lecia i 460-lecia nadania Siedlcom
praw miejskich. W Galerii Fotografii Fokus będzie można go oglądać do 27 czerwca, od poniedziałku do piątku w godz. 11.00-17.00. Wstęp bezpłatny. (Ana)

Tweetnij

drukuj
Komentarze (0)

Komentarz został dodany

Twój komentarz będzie widoczny dopiero po zatwierdzeniu przez administratora

Dodanie komentarza wiąże się z akceptacją regulaminu

Advertisement