reklama

„Zaraza” nad Liwcem

Węgrów

Stanisław Jastrzębski 2017-06-07 12:14:01 liczba odsłon: 19081

fot. Sej

Setki krzewów zostało osnutych dziwną pajęczyną.

reklama

Mniejsze drzewa i krzewy nad Liwcem w okolicach Węgrowa wyglądają, jakby ktoś narzucił na nie srebrzysty welon albo jakby pokryła je gruba warstwa pleśni. Pod tą przedziwną woalką nie widać zielonych liści. Zniknęły? A może w ogóle nie pojawiły się na roślinach?

O tym dziwnym zjawisku opowiedział nam Roman Postek, dyrektor Muzeum Zbrojowni na Zamku w Liwie. W minioną środę (31 maja), gdy jechał rowerem do Liwa, na Liwskich Mostach jego uwagę przykuł widok białych krzewów.

KRZAKI ZAKWITŁY?

- Z daleka wyglądało to nawet bardzo malowniczo, tak jakby krzaki znajdujące się nad rzeką nagle zakwitły na biało. Gdy podszedłem, by z bliska przyjrzeć się temu zjawisku, okazało się, że to nie kwiaty, tylko coś w rodzaju sieci pajęczej, oplatającej krzewy. W dodatku na gałę- ziach nie ma ani jednego zielonego liścia. Jakby coś je zjadło. Widok jest przygnębiający. A ta pajęczyna spowiła setki krzewów wzdłuż Liwca, od Liwa aż do Ludwinowa – opowiada Roman Postek. – Wychowałem się nad Liwcem i po raz pierwszy zobaczyłem coś takiego i na tak dużą skalę. Jeśli to jakaś zaraza, albo inwazja pasożytów, to odpowiednie służby powinny coś z tym zrobić - dodaje. 

Zostało Ci do przeczytania 65% artykułu

Aby przeczytać całość wyślij SMS-a na nr 70906 o treści "tekst". (Koszt sms-a 61gr z VAT)

Otrzymany kod zwrotny wpisz w polu poniżej (do wykorzystania trzy razy).

Usługa nie działa w sieci T-Mobile

Tweetnij

drukuj
Komentarze (11)

Komentarz został dodany

Twój komentarz będzie widoczny dopiero po zatwierdzeniu przez administratora

Dodanie komentarza wiąże się z akceptacją regulaminu

  • najstarsze

  • najnowsze

  • popularne

reklama
reklama
Advertisement