reklama

Zamiast parkingu będzie osiedle

Siedlce

Justyna Janusz 2017-06-15 09:21:34 liczba odsłon: 4156
fot. Marek Stasiuk

fot. Marek Stasiuk

Codziennie kilkaset samochodów parkuje na parkingu przy ulicy Pułaskiego w Siedlcach. Ale to eldorado może się skończyć. W czerwcu odbędzie się przetarg na sprzedaż tej działki. W przyszłości stanie tu osiedle.

reklama

W sprawie parkingu dzwoniono do nas ze skargami. Chodziło o złe oznakowanie wjazdu. Gdy przyjrzeliśmy się sprawie, okazało się, że... nie potrafimy jeździć albo jesteśmy tak wygodni, że nie chce nam się zaparkować parę kroków dalej.

Na parking wjeżdża się z prawej strony (patrząc od ul. Pułaskiego), by zaraz skręcić w lewo i wjechać na rozległą działkę. Tyle że leniwi kierowcy nie chcieli jechać dalej i zastawiali przejazd. Dochodziło więc do sytuacji, że kierowcy musieli wjeżdżać i wyjeżdżać z parkingu drogą przeznaczoną wyłącznie do wyjazdu. Była ona tak wąska, że nierzadko dochodziło do przepychanek słownych między kierowcami. Jeden z kierowców zawsze musiał cofać, żeby wjechać/wyjechać mógł drugi.

Na ostatniej sesji interweniował w tej sprawie radny Stefan Somla. – Organizacja ruchu została uzgodniona ze strażą miejską – wyjaśniał Paweł Chazan, naczelnik Wydziału Gospodarki Komunalnej siedleckiego Urzędu Miasta.

Gdy działka zostanie sprzedana, problem rozwiąże się sam. Tyle że znowu pojawi się kłopot z parkowaniem w centrum miasta. Parking przy Pułaskiego w dużej mierze go rozwiązywał. Działka jest duża i w samym centrum miasta. Gdybyśmy tylko jeszcze umieli parkować…

Tweetnij

drukuj
Komentarze (7)

Komentarz został dodany

Twój komentarz będzie widoczny dopiero po zatwierdzeniu przez administratora

Dodanie komentarza wiąże się z akceptacją regulaminu

  • najstarsze

  • najnowsze

  • popularne

reklama
reklama
Advertisement