reklama

Kąpiel w zalewie może będzie dozwolona

Łosice

Milena Celińska 2017-07-04 13:33:26 liczba odsłon: 2042
fot. MC

fot. MC

Od 1 czerwca nad łosickim zalewem można bezpłatnie wypożyczyć rowery i kajaki. Najmłodsi mogą kąpać się w basenie. Ich bezpieczeństwa pilnuje ratownik. Być może już niedługo pojawi się nawet drugi.

reklama

- W związku z licznymi prośbami mieszkańców oraz na wniosek radnych zostały podjęte starania o otwarcie strzeżonego kąpieliska w okresie wakacyjnym – mówi Mariusz Kucewicz, burmistrz Łosic.

Jak wyjaśnia burmistrz, w zalewie zostanie wydzielona strefa do kąpieli.

- Woda już została przebadana przez sanepid. Musimy tylko zakończyć procedury związane z zakupem wyposażenia: bojek, linek oraz apteczki dla ratownika. Musimy też zatrudnić kolejnego ratownika. W sumie będzie to kosztować około 40 tys. zł – dodaje Mariusz Kucewicz.

Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, to w łosickim zalewie będzie można się kąpać już w te wakacje, ale tylko w wyznaczonym miejscu. Jak na razie kąpiel jest bezwzględnie zabroniona.

- Można wypożyczyć kajaki i rowery. Można się kąpać w basenie. Jest też siłownia. Wszystko czynne do końca lata, każdego dnia od godz.10 do godz. 14.00 – mówi burmistrz.

Zgodnie z regulaminem, z kajaków i rowerów mogą korzystać już 14-latkowie. 

Tweetnij

drukuj
Komentarze (22)

Komentarz został dodany

Twój komentarz będzie widoczny dopiero po zatwierdzeniu przez administratora

Dodanie komentarza wiąże się z akceptacją regulaminu

  • najstarsze

  • najnowsze

  • popularne

reklama
reklama
Advertisement