reklama

Siarkowska: Platforma jest dziś politycznym bankrutem

Mazowsze

Paweł Świerczewski 2017-07-07 13:53:09 liczba odsłon: 3047
Anna Maria Siarkowska fot. pyt

Anna Maria Siarkowska fot. pyt

Platforma Obywatelska złożyła wniosek o wotum nieufności wobec szefa MSWiA Mariusza Błaszczaka. Głosowanie w sejmie poprzedziła dyskusja. Mocne i szeroko komentowane wystąpienie zanotowała posłanka z naszego regionu, przewodnicząca koła „Republikanie” - Anna Maria Siarkowska.

reklama

Platforma złożyła wniosek w związku z opieszałością, jaką jej zdaniem wykazało się MSWiA w sprawie wyjaśnienia okoliczności tragicznej śmierci Igora Stachowiaka.

Posłanka Siarkowska, wniosek PO nazwała kolejną częścią serialu, którym Polacy są już znudzeni, ponieważ jest przewidywalny, czyli z góry skazany na niepowodzenie. Następnie zarzuciła byłej partii rządzącej obłudę, nawiązując do akcji „Widelec” z 2008 roku (rzekome znęcanie się przez policjantów nad kibicami Legii Warszawa w celu wymuszenia zeznań), czy skandalicznych zdaniem przewodniczącej „Republikanów” zachowań wobec uczestników Marszu Wolności. Samą Platformę nazwała zaś politycznym bankrutem.

Na koniec wystąpienia zapowiedziała, że jej Koło wniosku nie poprze, choć do urzędowania ministra ma kilka uwag, m.in. brak zmian w zakresie zwiększenia prawa do obrony koniecznej.

Całe wystąpienie obejrzycie poniżej. Ostatecznie, w głosowaniu o wotum nieufności wobec ministra Błaszczaka, posłanka Siarkowska wstrzymała się od głosu. Wniosek został odrzucony.

Tweetnij

drukuj
Komentarze (25)

Komentarz został dodany

Twój komentarz będzie widoczny dopiero po zatwierdzeniu przez administratora

Dodanie komentarza wiąże się z akceptacją regulaminu

  • najstarsze

  • najnowsze

  • popularne

Advertisement