reklama

Pierogowa uczta w Miedznie

Węgrów, Miedzna

Stanisław Jastrzębski 2017-07-09 19:05:12 liczba odsłon: 45711

Prezes stowarzyszenia "Skarbiec" Ewa Chomżyńska. fot. sej

Setki osób bierze udział w festynie „Pierogowa uczta”, który odbywa się dziś (9 lipca) na placu przy Gimnazjum w Miedznie. Impreza potrwa do północy.

reklama

„Pierogowa uczta”, którą po raz ósmy zorganizowało stowarzyszenie „Skarbiec”, staje się jedną z większych kulinarnych imprez w powiecie węgrowskim. Do Miedzny przyjeżdża bardzo wiele osób, które chcą popróbować najlepszych pierogów w regionie.

W tym roku gospodynie przygotowały około 13 tys. pierogów. Każdy mógł znaleźć swój smak. Były m.in.: pierogi ruskie, z kapustą i grzybami, z kurkami, z serem na słodko, z serem i miętą, z serem i brzoskwinią, z serem i jagodami, z kaszą gryczaną, z suszonymi pomidorami i bazylią, z kapustą i pieczarkami, z wiśniami oraz ze szpinakiem i rybą. Po pierogi ustawiały się długie kolejki. Po godz. 16 wszystkie zostały sprzedane.

W czasie imprezy odbyło się kilka konkursów. Jednym z nich był konkurs na najlepsze pierogi. Czyje w tym roku pierogi zyskały miano najsmaczniejszych? O tym napiszemy w najbliższym wydaniu „Tygodnika Siedleckiego”. Nasza redakcja była patronem medialnym "Pierogowej uczty".

Tweetnij

drukuj
Komentarze (3)

Komentarz został dodany

Twój komentarz będzie widoczny dopiero po zatwierdzeniu przez administratora

Dodanie komentarza wiąże się z akceptacją regulaminu

  • najstarsze

  • najnowsze

  • popularne

Advertisement