reklama

Pruszyn: Zamiast rozbudowywać szkołę…

Siedlce, Pruszyn

Zbigniew Juśkiewicz 2017-07-15 10:37:52 liczba odsłon: 1962
ZO w Pruszynie (fot. google maps street view)

ZO w Pruszynie (fot. google maps street view)

Taniej będzie kupić stary dom.

reklama

Trwają przygotowania do rozbudowy Zespołu Oświatowego w Pruszynie (gm. Siedlce). Wójt Henryk Brodowski ma jednak plan B, niosący oszczędności i skracający czas inwestycji. Myśli o kupnie innego budynku. Chodzi o dom jednorodzinny, który można przystosować na potrzeby oświatowe, a także go rozbudować.

- Rozmawiałem z właścicielką domu i działki - informuje Henryk Brodowski. - Gdyby doszło do transakcji, gmina oszczędziłaby około 300 tysięcy złotych. Tyle tańsze powinno być kupno starego domu od rozbudowy obecnego budynku szkoły. Sprawę konsultowałem już z dyrektor ZO w Pruszynie, która twierdzi, że to dobra propozycja.

Po ewentualnej rozbudowie kupionego budynku, znalazłoby się w nim miejsce na przedszkole dla 50 maluchów, „zerówka” dla 25 dzieci oraz I klasa dla 25 uczniów.

- Takie rozwiązanie wydaje się racjonalne nie tylko ze względów ekonomicznych - uważa wójt. - W oddzielnym budynku młodsze dzieci by- łyby bezpieczniejsze. Tuż obok znajduje się plac zabaw i boisko. Jeśli radni nie sprzeciwią się takiemu rozwiązaniu, to będę procedował… (Z.J.)

Tweetnij

drukuj
Komentarze (3)

Komentarz został dodany

Twój komentarz będzie widoczny dopiero po zatwierdzeniu przez administratora

Dodanie komentarza wiąże się z akceptacją regulaminu

  • najstarsze

  • najnowsze

  • popularne

reklama
reklama
Advertisement