reklama

Święto policji w Węgrowie

Węgrów

Stanisław Jastrzębski 2017-07-14 18:51:20 liczba odsłon: 36117

fot. sej

Dziś (14 lipca) w Węgrowie odbyły się powiatowe obchody Święta Policji. W czasie uroczystości policjantom wręczono awanse na wyższe stopnie.

reklama

Uroczystości rozpoczęły się mszą świętą w Bazylice Mniejszej w Węgrowie. Po mszy policjanci i zaproszeni goście przeszli do sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego. Zebranych powitał komendant węgrowskiej policji mł. insp. Andrzej Styrczula. W swoim przemówieniu komendant podkreślił, że węgrowska jednostka pod względem osiąganych wyników jest jedną z najlepszych w mazowieckim garnizonie. – To zasługa wszystkich policjantów. Kierowanie takim zespołem ludzi jest dla mnie dużym zaszczytem – stwierdził Andrzej Styrczula.

Komendant podziękował też samorządowcom za współpracę i okazywane wsparcie. Z uznaniem mówił też o pracownikach cywilnych policji. Pogratulował im, że  utworzyli swój związek zawodowy.

Za dobrą pracę i osiągnięte wyniki dziękowali policjantom: poseł Grzegorz Woźniak, wicestarosta węgrowska Halina Ulińska oraz dyrektor Zakładu Karnego w Siedlcach Marek Suwiński. Burmistrz Łochowa Robert Gołaszewski odczytał list od wicemarszałek Senatu Marii Koc.

W czasie policyjnego święta poinformowano, że decyzją Prezydenta RP na pierwszy stopień oficerski – podkomisarza policji awansowani zostali: Tomasz Guzek i Monika Parys-Gąsiorowska. Awanse zostaną im wręczone 23 lipca, podczas ogólnopolskich obchodów Święta Policji w Warszawie.

Kilkudziesięciu policjantów odebrało z rąk komendanta Andrzeja Styrczuli i wicestarosty Haliny Ulińskiej decyzje o awansach na wyższy stopień. 

Tweetnij

drukuj
Komentarze (2)

Komentarz został dodany

Twój komentarz będzie widoczny dopiero po zatwierdzeniu przez administratora

Dodanie komentarza wiąże się z akceptacją regulaminu

  • najstarsze

  • najnowsze

  • popularne

reklama
reklama
Advertisement