reklama

Nagroda dla Łukowa - zdobyta czy kupiona?

Łuków

Piotr Giczela 2017-07-19 11:39:28 liczba odsłon: 1705
fot. organizator konkursu

fot. organizator konkursu

Za zwiększenie atrakcyjności inwestycyjnej miasta oraz za zrównoważony rozwój gospodarczy łukowski samorząd został doceniony w ogólnopolskim konkursie Polskiej Nagrody Inteligentnego Rozwoju, którego jednym z organizatorów jest „Dziennik Gazeta Prawna”. Łuków otrzymał nominację do Polskiej Nagrody Inteligentnego Rozwoju.

reklama

Jak napisano w piśmie informującym o nominacji, jest to docenienie osiągnięć miasta w związku z „inteligentnym, zrównoważonym i odpowiedzialnym prowadzeniem inwestycji związanych z rozwojem gospodarczym miasta”. Czy miasto znajdzie się w gronie laureatów, okaże się podczas gali Forum Inteligentnego Rozwoju w Jasionce koło Rzeszowa. 

Część mieszkańców miasta, a nawet niektórzy radni Rady Miasta uważają jednak, że udział w konkursie jest zbędnym puszeniem się miejskiej koalicji, w której bezwzględną większość ma PiS. Mówią, że wyróż- nienie zostało „kupione”. Faktycznie z udziałem w konkursie wiąże się wpłata pieniędzy na rzecz organizatorów całego przedsięwzięcia. Oficjalnie jednak burmistrz miasta Dariusz Szustek mówi, że jest to forma opłaty za możliwość promowania miasta w ogólnopolskich mediach prawniczych i gospodarczych, do których należy m.in. „Dziennik Gazeta Prawna”. 

Tweetnij

drukuj
Komentarze (0)

Komentarz został dodany

Twój komentarz będzie widoczny dopiero po zatwierdzeniu przez administratora

Dodanie komentarza wiąże się z akceptacją regulaminu

reklama
reklama
Advertisement