reklama

Czerwony nie może czekać

Siedlce

Justyna Janusz 2017-08-02 12:02:04 liczba odsłon: 6967
Ordynator siedleckiego SOR, Robert Sowiński: Nie jest lekko...

Ordynator siedleckiego SOR, Robert Sowiński: Nie jest lekko...

„Wiązanki” dostają codziennie, a kwiaty kilka razy w życiu, chociaż codziennie ratują czyjeś życie. Pracują 24 godziny non stop. Nawet kierowcy mają przerwę. Oni nie.

reklama

Robert Sowiński jako lekarz widział już chyba wszystko, bo pacjenci ze wszystkim przychodzą na SOR: począwszy od odcisków, dwóch krostek, które pojawiły się po wizycie u fryzjera, aż po porody czy pacjentów przywożonych na oddział w stanie krytycznym. Od 20 lat jest lekarzem, a od 12 specjalistą medycyny ratunkowej. Pracował w pogotowiu, jeździł w karetce, latał w Lotniczym Pogotowiu Ratunkowym. Teraz jest ordynatorem Szpitalnego Oddziału Ratunkowego Mazowieckiego Szpitala Wojewódzkiego w Siedlcach. Wcześniej pracował w kilku innych SOR-ach.

Siedlecki SOR codziennie przyjmuje 150 pacjentów. Jak szacują lekarze, zaledwie 30 z nich powinno tu rzeczywiście trafić. Pozostali mogliby być zdiagnozowani i wyleczeni u lekarza rodzinnego lub w specjalistycznych poradniach. Jednak tam dostać się ciężko, a na SOR-ze przyjąć muszą. I tu ciągną tłumy...

NAWET KIEROWCY MAJĄ PRZERWĘ  

– Nie jest lekko – mówi R. Sowiński o pracy lekarzy SOR-u. Dyżur na tym oddziale trwa 24 godziny non stop. – Pierwsze kilkanaście godzin jeszcze jakoś się znosi – mówi. – Dużo gorsza jest druga część dyżuru. Nie mamy czasu na sen. Możemy złapać jedynie 5 czy 10 minut snu, gdy pacjentów chwilowo nie ma.

 

Zostało Ci do przeczytania 84% artykułu

Aby przeczytać całość wyślij SMS-a na nr 70906 o treści "tekst". (Koszt sms-a 61gr z VAT)

Otrzymany kod zwrotny wpisz w polu poniżej (do wykorzystania trzy razy).

Usługa nie działa w sieci T-Mobile

Tweetnij

drukuj
Komentarze (38)

Komentarz został dodany

Twój komentarz będzie widoczny dopiero po zatwierdzeniu przez administratora

Dodanie komentarza wiąże się z akceptacją regulaminu

  • najstarsze

  • najnowsze

  • popularne

reklama
reklama

Najnowszy numer 29/2018 w sprzedaży od 2018-07-18.

Advertisement