reklama

Most na Liwcu będzie rozebrany

Siedlce

Zbigniew Juśkiewicz 2017-08-12 07:21:38 liczba odsłon: 4884

Starostwo w Siedlcach podpisało umowy na realizację dwóch ważnych inwestycji drogowych za niemal 3,4 mln zł.

reklama

- Przebudowany zostanie most na Liwcu na trasie Siedlce-Korczew - mówi wicestarosta Michał Okliński. - Jest on już w złym stanie, a musi podołać coraz intensywniejszemu ruchowi ciężkich samochodów. Przebudowa będzie kosztowała aż 2,7 mln zł, ale udało nam się uzyskać 1 mln zł dotacji z Ministerstwa Infrastruktury i Budownictwa, a 150 tys. zł dołoży też gmina Suchożebry.

- Ekipa budowlana rozpocznie prace już lada dzień, a termin ich zakończenia to 16 listopada - informują w Wydziale Dróg Starostwa. - Dotychczasowy most zostanie rozebrany, a na jego miejscu powstanie nowy. Stosujemy zasadę, że przy remontach zwiększamy nośność mostów do 30 ton. Tak też będzie w tym przypadku.

W związku z pracami na moście wyznaczone zostaną objazdy.

Kolejną inwestycją, która rozpocznie się w najbliższych dniach, jest przebudowa drogi powiatowej Wodynie-Wola Wodyńska. Prace, które mają być zakończone jeszcze w sierpniu, polegają na ułożeniu nowej nawierzchni asfaltowej (na odcinku 2,1 kilometra). Ich koszt to 670 tys. zł. Marszałek Województwa Mazowieckiego wsparł ją kwotą 150 tys. zł, a UG w Wodyniach - 130 tys. zł. 390 tysięcy pochodzi z budżetu Starostwa. (Z.J.)

Tweetnij

drukuj
Komentarze (6)

Komentarz został dodany

Twój komentarz będzie widoczny dopiero po zatwierdzeniu przez administratora

Dodanie komentarza wiąże się z akceptacją regulaminu

  • najstarsze

  • najnowsze

  • popularne

reklama
reklama
Advertisement