reklama

Z Kosowa Lackiego...
Pojechali rowerami do parku

Sokołów Podlaski, Kosów Lacki

Piotr Giczela 2017-08-11 19:46:13 liczba odsłon: 1610
Uczestnicy rajdu na chwile przed startem. Fot. Arch. MGOK w Kosowie Lackim

Uczestnicy rajdu na chwile przed startem. Fot. Arch. MGOK w Kosowie Lackim

Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Kosowie Lackim był inicjatorem rowerowego rajdu po urokliwych zakątkach powiatu sokołowskiego. W rowerowej wyprawie wzięło udział aż 40 amatorów podróżowania na dwóch kółkach.

reklama

Jak relacjonują uczestnicy tego rajdu sygnał do rozpoczęcia jazdy dał sam Jan Słomiak, burmistrz Kosowa. Wyruszono w stronę Toś. Tam na uczestników oczekiwał już Janusz Kur z Nadbużańskiego Parku Krajobrazowego. Podczas dalszej jazdy pełnił on role przewodnika, który barwnie opowiadał o frapujących okazach przyrodniczych. Dzięki jego opowiadaniom można było doskonale poznać cechy i tajniki nadbużańskiej przyrody mijanej wzdłuż zaplanowanej trasy rowerowego przejazdu.

Rajdowicze odwiedzili istniejącą od 2000 roku wieżę obserwacyjną Nadleśnictwa Sokołów, z której jest prowadzony monitoring lasów północnej części tego nadleśnictwa. Wieżę pokazywała i zasady pracy obserwatorów przybliżyła Wiesława Kur.

Półmetek rajdu miał miejsce w punkcie relaksacyjnym Nadbużańskiego Parku Krajobrazowego w Garnku. Po odpoczynku i posiłku rowerzyści ruszyli w drogę powrotną trasą w stronę Jakubik i Kosowa.

Przygotowaniem zaplecza logistycznego zajmował się Tomasz Słomiak oraz kosowska OSP i reprezentujący ją dh Maciej Stański. Trasa licząca 20 km dała się niektórym we znaki lecz jego uczestnicy dopytują już o kolejna podobną wyprawę.

Tweetnij

drukuj
Komentarze (2)

Komentarz został dodany

Twój komentarz będzie widoczny dopiero po zatwierdzeniu przez administratora

Dodanie komentarza wiąże się z akceptacją regulaminu

  • najstarsze

  • najnowsze

  • popularne

reklama
reklama
Advertisement