reklama

Rajd w obronie pszczół

Siedlce

Zbigniew Juśkiewicz 2017-09-07 14:06:39 liczba odsłon: 1162
plakat

plakat

9 września wyruszy z Krakowa „Rajd w Obronie Pszczół”, organizowany przez Stowarzyszenie Pszczelarzy Zawodowych, Polski Związek Pszczelarski oraz Stowarzyszenie Pszczelarzy Polskich POLANKA. Rajd, który zakończy się 17 września w Koszalinie, będzie prowadził także przez Siedlce.

reklama

12 września o godzinie 12.30 na placu Sikorskiego odbędzie się, otwarte dla wszystkich zainteresowanych, spotkanie z uczestnikami rajdu i pszczelarzami z naszego regionu. Jego organizatorami są: Regionalny Związek Pszczelarzy w Siedlcach, Pasieka „Mellifera” z Żelkowa oraz Pasieka z Teodorowa.

– Planujemy wjazd na plac Sikorskiego 13 samochodami marki „Fiat 126p” – informują organizatorzy imprezy. – Już to powinno być atrakcją, ale nie jedyną. Ustawimy też kilka namiotów z produktami pszczelarskimi. Celem spotkania jest też zachęcanie do sadzenia i siania miododajnych roślin, nie tylko w ogródkach, ale także na balkonach. Doradzimy, jak organizować przestrzeń przyjazną dla owadów zapylających. Powiemy też o właściwościach leczniczych pszczelich produktów – pyłku, propolisu, mleczka pszczelego czy ulowego powietrza... 

Tweetnij

drukuj
Komentarze (2)

Komentarz został dodany

Twój komentarz będzie widoczny dopiero po zatwierdzeniu przez administratora

Dodanie komentarza wiąże się z akceptacją regulaminu

  • najstarsze

  • najnowsze

  • popularne

Advertisement