reklama

Alternatywa na weekend

Łuków

Piotr Giczela 2017-09-08 12:24:23 liczba odsłon: 680
Z afisza organizatorów.

Z afisza organizatorów.

W najbliższą sobotę w hali sportowej oraz na boiskach piłkarskich Zespołu Szkół nr 1 im. H. Sienkiewicza w Łukowie będą dwie widowiskowe imprezy propagujące sportową rywalizację. W ramach projektu „Sport to alternatywa” zostanie rozegrany charytatywny turniej piłki nożnej i odbędzie się turniej zapaśniczy.

reklama

Sławomir Sosnowski, marszałek województwa lubelskiego objął honorowy patronat nad imprezami, które rozpoczną się - o godz. 10 rozgrywki piłkarskie na „Orliku” i o godz. 11 turniej zapaśniczy na hali.

Na boisku piłkarskim spotka się kilka drużyn oldboyów. Nadrzędnym celem turnieju charytatywnego będzie zbiórka datków na leczenie cierpiącej na dziecięce porażenie mózgowe łukowianki Leny Bieniek, podopiecznej Fundacji Dzieciom Zdążyć z Pomocą.

Poprzez zapasy realizujący wspomniany projekt zamierzają popularyzować sport zapaśniczy przede wszystkim wśród dzieci i młodzieży. Staczane walki mają być też okazją do podnoszenia poziomu wyszkolenia młodych zapaśników. Podczas turnieju będą wyłonieni najlepsi zapaśnicy i zapaśniczki w grupach młodzików oraz młodziczek. Na macie będzie można zobaczyć sportową młodzież z kilku sekcji i klubów zapaśniczych z województw lubelskiego i mazowieckiego. Za organizację turnieju zapaśniczego odpowiada Ryszard Wałachowski, trener zapasów, wiceprezes Lubelskiego Związku Zapaśniczego oraz wiceprezes Łukowskiego Klubu Sportowego „Orlęta-Łuków”.

Na obie opisywane imprezy zaprasza Stowarzyszenie Alternatywa dla Łukowa.

Tweetnij

drukuj
Komentarze (0)

Komentarz został dodany

Twój komentarz będzie widoczny dopiero po zatwierdzeniu przez administratora

Dodanie komentarza wiąże się z akceptacją regulaminu

reklama
reklama
Advertisement