reklama

Siedlecka biblioteka proponuje książki on-line

Siedlce

Aneta Abramowicz-Oleszczuk 2017-09-12 09:49:58 liczba odsłon: 1085
plakat

plakat

IBUK Libra to pierwsza w Polsce platforma zasobów edukacyjnych dla instytucji i firm, pozwalająca na pracę z książką 24 godziny na dobę. Wystarczą podłączenie do Internetu oraz kod PIN i można bezpłatnie korzystać z jej zasobów.

reklama

Miejska Biblioteka Publiczna w Siedlcach wykupiła dostęp do wybranych publikacji elektronicznych IBUK Libry, w większości literatury pięknej i popularnonaukowej.

Aby z nich korzystać, trzeba zgłosić się do Centrum Obsługi Czytelników w tej bibliotece i poprosić o kod PIN. Jest on wydawany każdemu zarejestrowanemu czytelnikowi siedleckiej MBP po okazaniu Karty Bibliotecznej.

- Po rejestracji w portalu www.libra.ibuk.pl i wprowadzeniu kodu czytelnik uzyskuje możliwość czytania zgromadzonych książek 24 godziny na dobę – w bibliotece, domu, pracy, szkole, jednym słowem wszędzie tam, gdzie jest Internet – podpowiadają pracownicy MBP.

W czytelni on-line można m.in.: skorzystać z szybkiego podglądu pełnych tekstów lub stworzyć własną półkę z książkami, sprawdzać znaczenie wyrazów w słownikach i encyklopediach PWN, robić własne notatki bezpośrednio w e-książce oraz tagować ważne fragmenty i zaznaczać je kolorami.

Katalog IBUK Libra działa w każdej przeglądarce internetowej. Żeby z niego korzystać, nie trzeba instalować żadnego dodatkowego oprogramowania. (Ana)

Tweetnij

drukuj
Komentarze (0)

Komentarz został dodany

Twój komentarz będzie widoczny dopiero po zatwierdzeniu przez administratora

Dodanie komentarza wiąże się z akceptacją regulaminu

Advertisement