reklama

To nie szkolne wymówki

Siedlce, Hołubla, Paprotnia

Zbigniew Juśkiewicz 2017-09-13 07:36:53 liczba odsłon: 5910
Remont mostu w Golicach. (fot. AK)

Remont mostu w Golicach. (fot. AK)

- Przepraszam, pani profesor, ale bus się znowu spóźnił...

reklama

- Córka codziennie spóźnia się do szkoły, a często w ogóle nie przychodzi na pierwszą lekcję – mówi mieszkanka Hołubli. – Nie, nie mam z nią żadnych kłopotów wychowawczych. Wręcz przeciwnie, to pilna uczennica. Nauczyciele ją chwalą. Ale ten rok szkolny zaczął się dla niej pechowo. Już na samym początku robi sobie zaległości, i to nie ze swojej winy. Zresztą nie ona jedna.

To prawda. Kłopoty towarzyszą większej liczbie uczniów, dojeżdżających do siedleckich szkół. A wszystko przez remont mostu na Liwcu w okolicy Golic. Wszystkie auta, w tym busy i autobusy, muszą jechać objazdem, co wydłuża czas dojazdu do Siedlec.

- A my już pierwszego dnia mieliśmy normalne zajęcia, więc nauczyciel zapowiedział kartkówkę na kolejny dzień – mówi uczennica II klasy siedleckiego Technikum Geodezyjnego. – Nie dojechałam na pierwszą lekcję. Bus przyjechał do Siedlec dokładnie o godzinie 8.16. A na dojście do szkoły też potrzebuję około 20 minut. Najgorsze jest to, że pewnie przez parę najbliższych miesięcy będę się tak spóźniała na zajęcia. Obawiam się, że może to spowodować problemy z nauką. I jak mam się tłumaczyć przed nauczycielami? Tygodniami wyjaśniać, że bus przyjeżdża później? 

Zostało Ci do przeczytania 70% artykułu

Aby przeczytać całość wyślij SMS-a na nr 70906 o treści "tekst". (Koszt sms-a 61gr z VAT)

Otrzymany kod zwrotny wpisz w polu poniżej (do wykorzystania trzy razy).

Usługa nie działa w sieci T-Mobile

Tweetnij

drukuj
Komentarze (18)

Komentarz został dodany

Twój komentarz będzie widoczny dopiero po zatwierdzeniu przez administratora

Dodanie komentarza wiąże się z akceptacją regulaminu

  • najstarsze

  • najnowsze

  • popularne

Advertisement