reklama

E-kultura Mazowsza

Mazowsze

. oraz inny 2017-10-10 10:04:55 liczba odsłon: 660
Artykuł
sponsorowany
fundusze europejskie

fundusze europejskie

Już w październiku kolejna szansa na pozyskanie środków unijnych z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020. Beneficjenci będą mogli składać wnioski na projekty wprowadzające e-usługi w instytucjach kultury m.in. poprzez informatyzację bibliotek.

reklama

Na Mazowszu funkcjonują 962 biblioteki. W placówkach nie tylko można wypożyczyć książkę, ale również aktywnie uczestniczyć

w wydarzeniach kulturalnych, takich jak spotkania z autorami, wieczory poetyckie, wystawy fotograficzne, czy przedstawienia teatralne dla najmłodszych. Od października br. Mazowiecka Jednostka Wdrażania Programów Unijnych przeprowadzi nabór dotyczący informatyzacji bibliotek, która wpłynie na zwiększenie dostępu do zasobów kultury.

O unijne środki będą się mogły starać samorządy, uczelnie wyższe, instytucje kultury, kościoły. W ramach projektu możliwa będzie m.in. budowa lub rozbudowa portali do świadczenia e-usług, zakup oprogramowania. Projekt musi obejmować co najmniej 4 biblioteki. Na konkurs przewidziano ponad 4,2 mln zł.

Gdzie szukać informacji?

Nie zwlekaj, już dziś zapisz się na powiadomienia o naborach i złóż wniosek o dofinansowanie. Fundusze z RPO WM są naprawdę w Twoim zasięgu!

Informacje o konkursach organizowanych przez Mazowiecką Jednostkę Wdrażania Programów Unijnych dostępne są na stronie

www.funduszedlamazowsza.eu.

Zapraszamy do kontaktu z Głównym Punktem Informacyjnym Funduszy Europejskich zlokalizowanym w Warszawie przy ul. Jagiellońskiej 74, lub Lokalnym Punktem Informacyjnym Funduszy Europejskich w Siedlcach przy ul. J. Piłsudskiego 7, tel. 22 542 27 12, infolinia: 801 101 101 (opłata za połączenie zgodna z taryfą danego operatora), e-mail: punkt_siedlce@mazowia.eu.

Jeśli chcesz dowiedzieć się, jak realizować projekty unijne, przyjedź na 8. Forum Rozwoju Mazowsza już 25-26 października.

Więcej informacji znajdziesz

na stronie www.forumrozwojumazowsza.eu.

Tweetnij

drukuj
reklama
reklama
Advertisement