reklama

Zgubił się na grzybach

Łuków

Paweł Świerczewski 2017-10-12 10:10:01 liczba odsłon: 5672
fot. KWP Lublin

fot. KWP Lublin

Do łukowskiej Komendy Powiatowej Policji zadzwonił 58-letni mężczyzna, który poprosił o pomoc, gdyż zgubił się podczas zbierania grzybów w lesie Kryńszczak.

reklama

Do zdarzenia doszło wczoraj (11 października), po godzinie 15. Mężczyzna twierdził, że nie może znaleźć drogi do zaparkowanego na leśnym parkingu samochodu, którym przyjechał.

- We wskazany przez 58-latka rejon natychmiast skierowani zostali policjanci. Do działań poszukiwawczych włączył się również funkcjonariusz, który zna dobrze topografię tego lasu. Mundurowi, chcąc jak najszybciej pomóc mężczyźnie, w trakcie patrolowania wskazanego rejonu włączali sygnały dźwiękowe. W tym czasie dyżurny był w stałym kontakcie telefonicznym z mężczyzną, który informował dyżurnego w jakim kierunku zmierza podając cechy charakterystyczne drogi. Pracownik Komendy Powiatowej Policji w Łukowie, kiedy się dowiedział jaką drogą porusza się mężczyzna bezbłędnie wskazał jego lokalizację. Dzięki temu w dany rejon mogli zostać szybko skierowani policjanci. Dzięki szybkiej reakcji policjantów, właściwemu zachowaniu dyżurnego, a także dobrej znajomości topografii kompleksu leśnego przez pracownika łukowskiej Policji szybko udało się odnaleźć 58-latka i odwieźć go na parking leśny, gdzie pozostawił swój samochód.  W rozmowie z policjantami mężczyzna oświadczył, że czuje się dobrze i nie potrzebuje pomocy medycznej - relacjonuje asp. szt. Marcin Józwik, oficer prasowy KPP Łuków.

(za KWP Lublin)

Tweetnij

drukuj
Komentarze (7)

Komentarz został dodany

Twój komentarz będzie widoczny dopiero po zatwierdzeniu przez administratora

Dodanie komentarza wiąże się z akceptacją regulaminu

  • najstarsze

  • najnowsze

  • popularne

reklama
reklama
Advertisement