reklama

Zafundują Muzeum „Potop”!

Łuków, Wola Okrzejska

Paweł Świerczewski 2017-10-24 10:25:31 liczba odsłon: 1476
fot. MON

fot. MON

Fundacja Polskiej Grupy Zbrojeniowej przekazała darowiznę dla Muzeum Henryka Sienkiewicza w Woli Okrzejskiej na zakup 10 stron rękopisu „Potopu”.

reklama

Fundacja Polskiej Grupy Zbrojeniowej zainaugurowała swoją działalność wczoraj (23 października). Pierwszym jej przedsięwzięciem, było właśnie przekazanie darowizny na zakup rękopisu dzieła Henryka Sienkiewicza. Uroczyste przekazanie odbyło się  na terenie Parafii Matki Bożej Loretańskiej na warszawskiej Pradze.

- Fundacja PGZ decyzją o współfinansowaniu zakupu rękopisów nie tylko przyczynia się do zachowania w przestrzeni publicznej spuścizny Henryka Sienkiewicza, ale też tym aktem szlachetnego pietyzmu wobec polskiej kultury dobitnie pokazuje jakim wartościom jesteśmy wierni w naszej służbie Ojczyźnie. Odwaga, determinacja, niezłomna wola i czystość patriotycznego porywu niech będą dla nas takim samym drogowskazem, jakim były dla mężnego Rocha Kowalskiego i innych rycerzy z powieści Henryka Sienkiewicza – powiedział minister Antoni Macierewicz

Muzeum Henryka Sienkiewicza w Woli Okrzejskiej obchodzi w tym roku jubileusz 50-lecia.

– Zainicjowaliśmy akcję publiczną, w którą włączyły się m.in. szkoły z całej Polski. Zdałem sobie sprawę, że jednak nie wiadomo, czy to się uda. I wtedy na ratunek przyszła nam Polska Grupa Zbrojeniowa i Fundacja. Pozyskanie tych rękopisów to dla nas najpiękniejszy prezent jubileuszowy! - stwierdził Maciej Cybulski, dyrektor muzeum.

(za MON)

Tweetnij

drukuj
Komentarze (9)

Komentarz został dodany

Twój komentarz będzie widoczny dopiero po zatwierdzeniu przez administratora

Dodanie komentarza wiąże się z akceptacją regulaminu

  • najstarsze

  • najnowsze

  • popularne

Czytaj także

Advertisement