reklama

Międzynarodowi goście

Łuków, Stanin

Katarzyna Koślacz 2017-10-25 11:57:12 liczba odsłon: 911
Stanin

Stanin

Rok szkolny 2017/2018 to trzeci rok współpracy przedszkola ze Stanina z innymi przedszkolami europejskimi w programie Erasmus+. W ramach realizacji projektu „Pozwólmy dzieciom zmieniać świat”, placówka gościła delegacje z przedszkoli partnerskich z Norwegii, Szwecji, Włoch i Estonii w dniach 15 - 18 października.

reklama

Goście zostali powitani przez p. Ewę  Niebrzegowską, skarbnik Gminy Stanin, p. Janusza Sobiecha, dyrektora Zespołu Szkół w Staninie. W występach z tej okazji wzięły udział przedszkolaki, a także zespół Jarzębinki ze szkoły podstawowej oraz Czerwone Jarzębiny – lokalny zespół ludowy  ze Stanina.

Nauczyciele z przedszkoli partnerskich mieli możliwość obejrzenia żłobka, który funkcjonuje na terenie naszej gminy od pół roku. Zwiedzili również przedszkole w Staninie, wzięli udział w uroczystości gminnego Dnia Edukacji Narodowej w bibliotece.

Wizyta miała charakter sprawozdawczo-szkoleniowy. Odbyły się warsztaty na temat rozwijania akceptacji w obszarze wiek i niepełnosprawność.  Były one prowadzone przez p. Karolinę Kalisz, psycholog pracującą w Wielkiej Brytanii oraz p. Agnieszkę Paśnikowską, nauczyciela wspierającego z Publicznej Szkoły Podstawowej w Staninie.

Na spotkaniu projektowym delegacje przedstawiły działania podjęte w ich placówkach w poprzednim roku szkolnym oraz wytyczyły zadania na kolejny etap projektu.

Ostatnim punktem programu wizyty była wizyta w Niewidzialnej Wystawie w Warszawie, która wywarła na gościach ogromne wrażenie. Około godzinna podróż po świecie osób niewidomych paradoksalnie pomogła „otworzyć oczy” jej uczestnikom. Mogli oni wypróbować, jak można sobie radzić w codziennym życiu bez pomocy wzroku – wyłącznie za pomocą słuchu, węchu czy równowagi. Przewodnikami podróży, która czyni człowieka bardziej wrażliwym i pełnym empatii, były osoby niewidome i niedowidzące.

Przy pożegnaniu nauczyciele przedszkoli partnerskich podziękowali za wartościowe warsztaty edukacyjne, okazaną gościnność i miłą atmosferę. Następne, ostatnie spotkanie odbędzie się w maju  w Szwecji.

Tweetnij

drukuj
Komentarze (0)

Komentarz został dodany

Twój komentarz będzie widoczny dopiero po zatwierdzeniu przez administratora

Dodanie komentarza wiąże się z akceptacją regulaminu

reklama
reklama

Najnowszy numer 47/2018 w sprzedaży od 2018-11-21.

Advertisement