reklama

Na cmentarz z promilami

Łuków, Stoczek Łukowski

Edyta Zdunek 2017-11-02 12:31:59 liczba odsłon: 2061
Zdjęcie poglądowe http://pl.freeimages.com/

Zdjęcie poglądowe http://pl.freeimages.com/

Ponad 2 promile alkoholu w organizmie miał 63-latek z gminy Stoczek Łukowski, który wybrał się na cmentarz najpierw samochodem, a potem rowerem.

reklama

1 listopada w godzinach porannych policjanci z łukowskiej drogówki zatrzymali do kontroli mężczyznę kierującego samochodem nissan. Po przebadaniu alkomatem okazało się, że 63-letni mieszkanie Stoczka Łukowskiego miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Dodatkowo policjanci ustalili, że mężczyzna, decyzją starosty, ma cofnięte uprawnienia do kierowania pojazdami. Auto odholowano na parking strzeżony. Mężczyzna został zwolniony.

Po niespełna dwóch godzinach policjanci znów zauważyli 63-latka. Tym razem jechał  rowerem. Powtórne badanie alkomatem wykazało niespełna 2 promile alkoholu w jego organizmie. 63-latek tłumaczył mundurowym, że musi udać na cmentarz w Jedlance, gdzie chce zapalić znicze i pomodlić się przy grobach najbliższych. Funkcjonariusze uniemożliwili nietrzeźwemu dalszą jazdę rowerem. Mężczyzna zobowiązał się, że teraz już pieszo dotrze na cmentarz.

Wkrótce 63-latek za kierowanie samochodem i rowerem w stanie nietrzeźwości oraz niestosowanie się do decyzji starosty odpowie przed sądem. Grozi mu kara pozbawienia wolności, wysoka grzywna i sądowy zakaz kierowania pojazdami.

(za KPP Łuków)

Tweetnij

drukuj
Komentarze (1)

Komentarz został dodany

Twój komentarz będzie widoczny dopiero po zatwierdzeniu przez administratora

Dodanie komentarza wiąże się z akceptacją regulaminu

  • najstarsze

  • najnowsze

  • popularne

Advertisement