reklama

Tragiczny wypadek na DK 63

Łuków

Piotr Giczela 2017-11-05 12:47:39 liczba odsłon: 6464
Łukowska drogówka na miejscu tragedii. Fot. Arch. KPP w Łukowie

Łukowska drogówka na miejscu tragedii. Fot. Arch. KPP w Łukowie

Zmarł 39-letni obywatel Białorusi, który wczoraj po godzinie 20 został potrącony w Łukowie na DK 63 przez samochód volkswagen caddy.

reklama

Pojazdem kierował 52-latek z gminy Krzywda. Był trzeźwy. W ciemnościach nie dostrzegł pieszego, który szedł poboczem szosy bez elementów odblaskowych poza obszarem zabudowanym. W rejonie wypadku nie ma oświetlenia ulicznego.

Policjanci, którzy udali się na miejsce zdarzenia stwierdzili, że 39-latek doznał rozległych obrażeń ciała. Prowadzona reanimacja nie przyniosła rezultatów i mężczyzna zmarł. Łukowska drogówka ustala szczegółowe okoliczności tego wypadku. Prokuratura Rejonowa w Łukowie wszczęła śledztwo w sprawie śmierci na drodze.

Ponownie apelujemy do wszystkich, aby umieszczali na swej odzieży elementy odblaskowe wychodząc na drogi poza obszarem zabudowanym – mówi asp. szt. Marcin Józwik, oficer prasowy KPP w Łukowie. – Rowerzyści bądź piesi, poruszając się po zmroku nieoświetlonymi odcinkami dróg, dodatkowo podczas opadów deszczu, sprowadzają na siebie wielkie niebezpieczeństwo. Człowiek w ciemnej odzieży, bez odblasku, jest widziany przez kierującego pojazdem z odległości około 40 metrów. Natomiast osobę mającą elementy odblaskowe kierowcy widzą nawet z odległości 150 metrów. Te dodatkowe metry pozwalają kierowcy wyhamować i bezpiecznie ominąć pieszego.

Tweetnij

drukuj
Komentarze (6)

Komentarz został dodany

Twój komentarz będzie widoczny dopiero po zatwierdzeniu przez administratora

Dodanie komentarza wiąże się z akceptacją regulaminu

  • najstarsze

  • najnowsze

  • popularne

Advertisement