reklama

Rodzicu, masz wątpliwości? Przyjdź!

Siedlce

Justyna Janusz 2017-11-08 11:52:29 liczba odsłon: 2469
plakat

plakat

W środę, 15 listopada o godz. 18.00, w sali konferencyjnej Urzędu Miasta w Siedlcach odbędzie się spotkanie informacyjne na temat chorób wywoływanych przez wirusa HPV – brodawczaka ludzkiego.

reklama

Jest ono przeznaczone głównie dla rodziców dzieci z roczników 2005 i 2006, które mają zapewnione bezpłatne szczepionki przeciwko wirusowi (płaci za nie miasto).

Spotkania są organizowane po to, by rozwiewać wątpliwości na temat szczepień. Poprowadzi je dr n. med. Anna Bartosińska-Dyc z Kliniki Ginekologii Operacyjnej i Ginekologii Onkologicznej Instytutu Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi.

Szczepienia HPV mają ograniczyć występowania nowotworów szyjki macicy u kobiet i odbytnicy oraz prącia u mężczyzn. Niestety, w Polsce z powodu raka szyjki macicy umiera rocznie kilka tysięcy kobiet. Już kilka miesięcy temu siedleccy radni zdecydowali, że chłopcy i dziewczynki z Siedlec szczepienia będą mieli za darmo.

Przetarg wygrała Przychodnia Lekarska Salus (ul. Piłsudskiego 49, tel. 796 440 222). To tam można się zapisywać na badania i szczepienia.  

Tweetnij

drukuj
Komentarze (35)

Komentarz został dodany

Twój komentarz będzie widoczny dopiero po zatwierdzeniu przez administratora

Dodanie komentarza wiąże się z akceptacją regulaminu

  • najstarsze

  • najnowsze

  • popularne

Advertisement