reklama

Kto tańczy za miejskie pieniądze?

Siedlce

Justyna Janusz 2017-11-09 15:27:37 liczba odsłon: 2682
zdjęcie poglądowe (fot. freeimages)

zdjęcie poglądowe (fot. freeimages)

Który z siedleckich radnych chodzi na bale, dofinansowywane przez Urząd Miasta? Ile one kosztują? I czy prezydent się rozpije? Na ostatniej sesji Rady Miasta Siedlce to alkohol wzbudził wśród radnych duże emocje.

reklama

 Nawet nad 20-milionowym kredytem nie dyskutowano tak długo, jak nad Miejskim Programem Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. Stwierdzono, że jest on nudny i niedostosowany do obecnych czasów. 

MARIUSZ, JA SIĘ ZGADZAM…

– To program, który zajmuje się rozdawnictwem ponad 1,5 miliona złotych – stwierdził radny Mariusz Dobijański. – Nie przynosi żadnych efektów, wskaźniki spożycia alkoholu w naszym mieście przecież w ogóle się nie zmieniły.

– Zgadzam się z Mariuszem – stwierdził prezydent Wojciech Kudelski. – Gdy byłem radnym, zawsze mnie ten program denerwował, ale są to pewne ramy, które trzeba przyjąć. To radni później decydują, jak on będzie szczegółowo realizowany.

Miejski Program Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych co roku musi być zatwierdzany przez radnych. Na jego realizację są przeznaczane pieniądze z tzw. korkowego, czyli z wykupu koncesji na sprzedaż alkoholu. Celem programu jest podnoszenie świadomości społeczeństwa na temat szkodliwości picia alkoholu, ograniczanie spożycia wśród dzieci i młodzieży, pomoc terapeutyczna dla alkoholików i ich rodzin. Za pieniądze z korkowego są organizowane punkty pomocy dla osób uzależnionych czy wyjazdy na kolonie dla dzieci z rodzin alkoholików. Miasto co roku dokłada z tego programu 10 tysięcy złotych na Karnawałowy Bal Bezalkoholowy, organizowany przez Domowy Kościół. W tym roku bal odbył się w zajeździe Chodowiak. Wzięło w nim udział ok. 350 osób, nie tylko siedlczan, bo również mieszkańców sąsiednich powiatów. 

– Można się zastanawiać, dlaczego ktoś z Kąkolewnicy ma tańczyć za miejskie pieniądze – stwierdził radny Robert Chojecki.

 

Zostało Ci do przeczytania 64% artykułu

Aby przeczytać całość wyślij SMS-a na nr 70906 o treści "tekst". (Koszt sms-a 61gr z VAT)

Otrzymany kod zwrotny wpisz w polu poniżej (do wykorzystania trzy razy).

Usługa nie działa w sieci T-Mobile

Tweetnij

drukuj
Komentarze (8)

Komentarz został dodany

Twój komentarz będzie widoczny dopiero po zatwierdzeniu przez administratora

Dodanie komentarza wiąże się z akceptacją regulaminu

  • najstarsze

  • najnowsze

  • popularne

reklama
reklama
reklama
Advertisement