reklama

Powiat węgrowski rozpoczął świętowanie 100-lecia Niepodległości

Węgrów, Powiat Węgrowski

Stanisław Jastrzębski 2017-11-10 21:26:10 liczba odsłon: 10713

Przemawia starosta Krzysztof Fedorczyk.

Uczestnictwem w mszy świętej odprawionej w Bazylice Mniejszej w Węgrowie oraz udziałem w uroczystej sesji samorządowcy z powiatu węgrowskiego zainaugurowali obchody 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości.

reklama

Po mszy świętej, której przewodniczył dziekan węgrowski ks. prał. Leszek Gardziński, uczestnicy uroczystości, z pocztami sztandarowymi oraz kompanią uczniów klas mundurowych z ZSP na czele, przemaszerowali pod pomnik marszałka Józefa Piłsudskiego. Tu delegacje złożyły kwiaty.

Uroczysta sesja odbyła się sali konferencyjnej starostwa. Gości powitał starosta węgrowski Krzysztof Fedorczyk. W okolicznościowym przemówieniu starosta przypomniał wydarzenia i postacie, dzięki którym Polska po 123 latach niewoli odzyskała niepodległość. Podkreślił, że szczególne zasługi w tym dziele mają: Ignacy Jan Paderewski, Józef Piłsudski, Roman Dmowski oraz Wincenty Witos. Dodał, że właśnie postacie tych  czterech Ojców Niepodległości Polski i ich zasługi będą przypominane podczas nadchodzącego roku.

Starosta nakreślił też plan działań i wydarzeń przewidzianych na najbliższe 12 miesięcy świętowania wielkiej roczny odzyskania niepodległości w powiecie węgrowskim. Zaprosił wszystkich, niezależnie od przynależności partyjnych i wyznawanych poglądów politycznych, do wspólnego świętowania Cudu Niepodległości, który wydarzył się 100 lat temu.     

Podczas sesji głos zabrali: wicemarszałek województwa mazowieckiego Janina Ewa Orzełowska oraz szef siedleckiej delegatury Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego oraz radny powiatowy Marek Renik. Okolicznościowy wykład wygłosił dr Mirosław Roguski.

Uroczysta sesja rozpoczęła się od odśpiewania hymnu narodowego. Na koniec zebrani zaśpiewali „Rotę”, która jest również bardzo ważną pieśnią dla Polaków.

Tweetnij

drukuj
Komentarze (16)

Komentarz został dodany

Twój komentarz będzie widoczny dopiero po zatwierdzeniu przez administratora

Dodanie komentarza wiąże się z akceptacją regulaminu

  • najstarsze

  • najnowsze

  • popularne

reklama
reklama
reklama
Advertisement