reklama

Grębków: Oddali hołd Niepodległej

Węgrów, Grębków

Stanisław Jastrzębski 2017-11-13 22:07:37 liczba odsłon: 2058

fot. arch. GBP w Grębkowie

Mieszkańcy Grębkowa świętowali 11 listopada z gośćmi z Warszawy, m.in. aktorem Sylwestrem Maciejewskim, znanym z roli Solejuka w telewizyjnym serialu „Ranczo”.

reklama

Obchody Narodowego Święta Niepodległości rozpoczęły się od mszy świętej w intencji ojczyzny, której w kościele pw. św. Bartłomieja w Grębkowie przewodniczył proboszcz ks. Krzysztof Pawelec.  Po mszy zebrani w asyście pocztów sztandarowych ze szkół i jednostek OSP przeszli pod krzyż upamiętniający odzyskanie niepodległości w 1918 roku. Na maszt wciągnięto biało-czerwoną flagę, odśpiewano hymn. Pod pomnikiem delegacje złożyły kwiaty.

Dalsza część uroczystości odbyła się w sali OSP w Grębkowie. Każdej osobie wchodzącej na salę wolontariusze z MOW w Jaworku przypinali wykonaną przez siebie biało-czerwoną kokardę.

Jako pierwsi w przygotowanym programem artystycznym wystąpili uczniowie z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Grębkowie. Po uczniach zaprezentowali się profesjonaliści: twórca kabaretu Kała Masz, konferansjer, dziennikarz i autor tekstów, Jacek Łopot oraz popularny aktor teatralny i filmowy Sylwester Maciejewski. Występ artystów spotkał się z żywa reakcją publiczności.

Uroczystości towarzyszyła wystawa prac z warsztatów plastycznych „Papier, nożyce, obraz”, wystawa fotografii Moniki Pakulak oraz wystawa i kiermasz prac Anety Bok.

Organizatorami obchodów Święta Niepodległości byli: wójt gminy Grębków Bogdan Doliński, Gminna Biblioteka Publiczna oraz Zespół Szkolno-Przedszkolny w Grębkowie. 

Tweetnij

drukuj
Komentarze (0)

Komentarz został dodany

Twój komentarz będzie widoczny dopiero po zatwierdzeniu przez administratora

Dodanie komentarza wiąże się z akceptacją regulaminu

reklama
reklama
reklama
Advertisement