reklama

Zmarł Henryk Marciszewski

Siedlce

Aneta Abramowicz-Oleszczuk 2017-11-17 23:12:01 liczba odsłon: 7206

Jutro, 18 listopada, w samo południe w kościele pw. św. Antoniego w Kotuniu zostanie odprawiona msza św. żałobna za spokój Duszy śp. Henryka Marciszewskiego.

reklama

Po nabożeństwie żałobnym ciało Zmarłego zostanie złożone do grobu na cmentarzu parafialnym w Kotuniu.

Zanim ciało Zmarłego zostanie przewiezione do Kotunia, przez godzinę, od 10.15 do 11,15 będzie wystawione w kaplicy przy ul. Starowiejskiej w Siedlcach.

Henryk Marciszewski ps. "Heronim" - żołnierz Armii Krajowej; prof. dr nauk farmaceutycznych, podróżnik, pasjonat ziołolecznictwa, żeglarstwa i jeździectwa; hodowca koni. Mieszkał w Gręzowie. Zmarł 12 listopada. Miał 91 lat.

Ze strony internetowej Muzeum Regionalnego w Siedlcach możemy się dowiedzieć, że: Urodził się w Kotuniu. Maturę uzyskał w Gimnazjum im. Stefana Batorego w Warszawie a następnie ukończył Wydział Farmacji Uniwersytetu Warszawskiego. Pracę doktorską obronił na Wydziale Farmacji Akademii Medycznej w Warszawie. Od 1965 roku poświęcił się pracy badawczej nad wpływem tworzyw sztucznych masowo stosowanych w pakowaniu żywności na ich jakość. W 1973 r. wyjechał do Wielkiej Brytanii, gdzie na Imperial College London był „akademickim wizytorem”. W 1974 r. wyjechał do Etiopii, gdzie podjął wykłady z chemii analitycznej na Uniwersytecie w Addis Adebie. Do Polski powrócił w 1976 r. i podjął pracę na WSRP w Siedlcach w Instytucie Chemii. Jest autorem ok. 80 prac drukowanych w czasopismach krajowych i zagranicznych oraz ok. 2000 opracowań dla przemysłu. (za http://www.muzeumsiedlce.art.pl ) (Ana)

 

Tweetnij

drukuj
Komentarze (9)

Komentarz został dodany

Twój komentarz będzie widoczny dopiero po zatwierdzeniu przez administratora

Dodanie komentarza wiąże się z akceptacją regulaminu

  • najstarsze

  • najnowsze

  • popularne

Advertisement